Orli sa v Humennom nedali zaskočiť

Basketbalisti 1. BK Michalovce zvíťazili v zápase 19. kola II. basketbalovej ligy Skupina Východ na palubovke Humenného vysoko 84:58. Orli si tak udržali prvé miesto v tabuľke. V nasledujúcom kole sa Orli predstavia na domácej palubovke, keď v zápase o prvú priečku tabuľky privítajú Dastet Krompachy. Tento zápas sa uskutoční v nedeľu 4.3 v telocvični GPH. Čas zápasu ešte nie je známy.

Orli predohrávali zápas už v piatok a nastupili v základnej zostave so Šimkom, Šantom, Maškulíkom, Mižákom a Biganičom.   Hostia vyhrávali 6:2, ale potom nepremenili vyložené šance spod koša a zahodili aj rýchle protiútoky, čo súper využil a celá prvá štvrtina tak bola vyrovnaná. Orlom robili problémy najmä vniky domácich a už v 8 minúte mal Mižák 4 fauly. V druhej štvrtine hrali hostia koncentrovanejšie a presadzovali sa najmä po clonách a zakončení spod koša. Obraz hry sa v druhom polčase nezmenil a postupne si Orli vybudovali náskok, ktorý udržali až do konca. Príležitosť dostali všetci hráči. Výborný výkon podal striedajúci Tomáš Mitterpák, ktorý sa presadil nielen v útočnom doskoku, ale zaznamenal aj slušných 18 bodov.

M-Basket HN – 1.BK Michalovce 58 : 84 (26:39)

Štvrtiny : (15:18, 11:21, 9:24, 23:21)

Body a zostava: Šimko 20, T.Mitterpák 18, Maškulík 15, Šanta 10, Biganič 9, Mižák 8, Jäger 2, Novakovský 2.

Zdroj: 1. bk michalovce