Ženy 1. BK-D postúpili do finále II. ligy, nezaváhali ani Orli

Basketbalistky 1. BK-D Michalovce porazili v odvetnom semifinálovom zápase II. basketbalovej ligy žien na svoje palubovke celok Rožňavy vysoko 89:41 a postúpili tak do finále II. ligy. Tam sa stretnú s víťazom základnej časti, celkom Tydam Košice. Prvý zápas je na programe v termíne 14-15. apríla. Cez víkend sa darilo aj Orlom. Basketbalisti 1. BK Michalovce zvíťazili v stretnutí 24. kola II. basketbalovej ligy Skupina východ na palubovke Prešova vysoko o štyridsaťtri bodov 74:31. Orli si tak upevnili prvú priečku v tabuľke, ktorú vedú o jeden bod pred družstvom Dastet Krompach. Najbližší zápas odohrajú v termíne 21.-22.4.2012 na ihrisku družstva Kovohuty Krompachy.

1. BK-D Michalovce - Rožňava  89:41 (47:19) - prvý zápas 48:59 do finále postúpilo 1. BK-D Michalovce

Štvrtiny: (27:8, 20:11, 23:10, 19:12)

Zostava a strelci 1. BK-D: Jurašková 20, Priščáková 15, Fiedlerová 10, Maľuková 10, P.Vargová 10, Lipková 6, V. Vargová po 6, Fecková 4, Jančárová 4, Regendová 2, Mrázová 2, Oláhová.

Michalovčanky po jedenásťbodovej prehre (48:59) v prvom zápase doma nenechali nič na náhodu a svojho súpera doslova zvalcovali. Už v prvej štvrtine zlikvidovali náskok súpera z prvého stretnutia. Po prvom polčase, keď už 47:19. V druhej časti zápasu už kontrolovali jeho priebeh. Ženy 1. BK-D tak postúpili do finále, kde si zmerajú sily s víťazom základnej časti Tydamom Košice. Prvý zápas je na programe počas víkendu 14-15. apríla v Michalovciach.

Tréner tímu Ladislav Janošov: „Keď Rožňavčanky pred týždňom zvíťazili na domácej palubovke o jedenásť bodov, zdalo sa, že môžu zdramatizovať semifinálovú sériu. Naše dievčatá však prekvapenie nepripustili a po dobrom výkone zvíťazili 89:41. Zaslúžene tak postúpili do finále proti Tydamu Košice. To sa odohrá po Veľkej noci. Oproti tomu minulému zápasu sme nastúpili aj s Fiedlerovou, V. Vargovou, Lipkovou ako aj Regendovou a na výkone to bolo aj vidno. Samotné stretnutie ukázalo, že kvalita je našej strane. Už v prvej štvrtine sme zmazali náskok súpera a potom sme zápas kontrolovali až do konca.“

BK Eilat Prešov – 1.BK Michalovce 31:74 (14:31)

Štvrtiny: (9:14, 5:17, 11:27, 6:16)

Orli nastúpili na palubovke Prešove v základnej zostave T.Mitterpák, Maškulík, Mižák, Jäger, Biganič a boli favoritom stretnutia. Hostia sa v prvom polčase rozbiehali pomalšie, keď sa im nedarila streľba ani prechod do rychlého protiútoku. Až v tretej štvrtine využili svoje hlavné zbrane a po rychlých prečísleniach súpera vyhrávali po tretej štvrtine o 33 bodov. Michalovčanom stačil na víťažstvo aj priemerný výkon. Sympatický výkon podal najmä Novakovský a v obrane Mižák. Strelecky sa výraznejšie presadil po dlhšej dobe Boris Šanta a tradične Michal Maškulík, ktorý ťažil najmä z výborných prihrávok spoluhráčoov. Orli si tak upevnili prvú priečku v tabuľke, ktorú vedú o jeden bod pred družstvom Dastet Krompach. Najbližší zápas odohrajú Orli v termíne 21.-22.4.2012 na ihrisku družstva Kovohuty Krompachy.

Body a zostava: M.Maškulík 19, B.Šanta 17, S.Novakovský 12, T.Mižák 9, T.Mitterpák 9, P.Biganič 4, R.Mikulský 4, L.Jäger