Hc winLand nezvládol štvrtý zápas

Hádzanári Hc winLand Michalovce prehrali vo štvrtom zápase štvrťfinále Tipos Extralige na palubovke 1. MHK Košice 24:30. V série tak prehrali 1:3 na zápasy a do semifinále postúpili ich súperi. Na zverencov trénera Jana teraz čakajú zápasy o celkové umiestnenie, keď sa v skupine o 5-8 miesto v sérii na dve stretnutia stretnú s Topoľčanmi. Prvý zápas je na programe 21. apríla v Topoľčanoch. Odvetné stretnutie sa odohrá v piatok 27. apríla o 18.30 v Michalovciach.

Úvod štvrtého zápasu v sérii vyšiel lepšie hosťom. Skóre duelu otvoril v 3. minúte Holdoš. Hruščákovi sa síce podarilo vyrovnať, no po presných zásahoch Pilníka a Petraška vyhrával winLand v 5.minúte 3:1. Dvojgólové vedenie si zverenci trénera Jana udržiavali až do 10. minúty, keď po góle Pilníka viedli 5:3. Následne však domáci dvoma gólmi Pechu vyrovnali stav zápasu na 5:5. WinLand naďalej pokračoval vo svojej aktívnej hre a po góle Sadového vyhrával v 14. minúte opäť o dva góly 7:5. Potom však prišla strhujúca osem minútovka domácich, ktorý šnúrou piatich gólov otočili priebeh zápasu vo svoj prospech a po premenenej sedmičke Hruščáka viedli 12:9. O tri góly viedli Košičania ešte v 27. minúte, keď bol po góle Ľocha stav 14:11, no záver prvého polčasu vyšiel lepšie hosťom. Tí dvoma gólmi Tibuleviča a Miňa znížili na prijateľné polčasové skóre 14:13.

Aj druhý polčas priniesol zaujímavú hádzanú. Hneď v úvode tohto dejstva vyrovnal na 14:14 Holdoš. Domáci ale odpovedali gólmi Farkašovského, či Pechu a viedli tak  16:14. Holdoš síce svojim ďalším presným zásahom znížil opäť na rozdiel jedného gólu, potom však prišla trojgólová šnúra domácich, ktorý po presnej strele Hruščáka viedli v 38. minúte o štyri góly 19:15.  Hráči  winLandu o tri minúty neskôr znížili na rozdiel troch gólov, keď v druhom dejstve strelecky agilný Holdoš (v druhom polčase dal sedem gólov) znížil na 21:18, no následne strelili domáci štyri góly v rade a po presnej strele svojho hrajúceho prezidenta Farkašovského viedli v 46. minúte 25:18.  Domáci pokračovali aj naďalej v koncentrovanom výkone a v 53. minúte už vyhrávali po góle Pechu o osem gólov 29:21. Tento stav definitívne zlomil odpor winLandu a zápas sa tak iba dohrával. Zverenci trénera Jana v závere stretnutia už stihli iba skorigovať vedenie domácich na šesť gólov a po prehre 24:30 si tak definitívne zavreli dvere do semifinále Tipos Extraligy, kde sa predstaví ich súper, ktorý si zmeria sily s Prešovom.

1. MHK Košice - Hc winLand Michalovce  30:24 (14:13)

Stav série: 3:1 - Košice postúpili do semifinále Tipos Extraligy

Pok. hody: 3/3-2/2. Vylúčení: 7-8. ČK: 1-2 - 53. Bokol (za hrubý faul) – 55. Sadovyj (za hrubý faul), 59. Tréner hostí Pavol Jano (za protesty). Rozhodovali: Dvorský, Sivák. Divákov: 550

Košice: Cibere, Blicha, Dulina – Hruščák 8/2, Maguška 1, Pristáš, Kolesár, Pecha 7, Hriňák 1, Fuňák, Farkašovský 9/1, Jurko, Hričišon 3, Ľoch 1, Bokol.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer, Kollár, Pilník 4, Kocák, Sadovyj 1, Frajkor, Pylypenko 3, Holdoš 8, Miňo 1, Petraško 1, Čorej 1, Tibulevič 5/2, Géci.

Uverejnené: 11.04.2012 22:59:35