Juniorky Iuventy zdolali Zlatnú

Juniorky michalovskej Iuventy zdolali v domácom súboji 17. kola prvej ligy žien Zlatnú rozdielom ôsmich gólov 32:24 (12:11). Zverenky trénerskej dvojice Marián Ujhely - Marianna Nemčíková budú najbližšie v akcii v sobotu 21. apríla, keď sa najprv o 13.00 hod. sa v predohrávke 20. kola predstavia na palubovke Modry a potom o 18.00 hod. ich čaká súboj 18. kola v Nesvadoch.

Juniorky nastúpili posilnené aj o niektoré hráčky A - tímu a práve jedna z nich Bačíková otvorila v 2. minúte skóre zápasu. Hosťujúce hráčky hlavne vďaka brankárke Ballovej držali krok s Iuventou a v 13. minúte po góle Olajosovej viedli 6:5. Michalovské juniorky sa ale nevzdávali a po góloch Bačíkovej a Babukovej opäť viedli 7:6. Následne sa oba tímy striedali vo vedení, ktoré na konci prvého polčasu strhli na svoju stranu domáce hráčky. Tie po góle Babukovej išli do kabín s tesným náskokom 12:11.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie Iuvente, ktorá po góle Hollej viedla v 37. minúte 16:13. Hostkám sa podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu, no Iuventa sa následne šnúrou štyroch presných zásahov ujala päťgólového vedenia 20:15 a definitívne tak zlomila odpor húževnatého súpera. V 47. minúte zverenky trénera Ujhelyho viedli po góle Lazorovej o sedem gólov 24:17. Tri minúty pred koncom už domáce vyhrávali desať gólovým rozdielom, potom čo Bezáková upravovala na 31:21. Zlatnej sa do konca stretnutia ešte podarilo zmierne skorigovať nepriaznivý stav, no nič to nezmenili, že juniorky Iuventy si aj naďalej udržali jarnú domácu neporaziteľnosť.

Michalovce juniorky - Zlatná na Ostrove 32:24 (12:11)

Pok. hody: 5/5 - 3/2, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Vydra a Černý - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Kolesárová, Medveďová - Hollá 7, Bačíková 7/1, Nemčíková 2, Babuková 4, Ujhelyová, Lazorová 6/1, Koritárová, Maszkaľová 1, Olšovská 3/3, Bezáková 2, Danková.

HANDBALL: Ballová, Bolárová - Zakálová 3, Kasznárová 5, Šebenová 1, Pažurová 6/2, Olajosová 8, Somogyiová 1, Fazekašová.

Zvyšné výsledky 17. kola: Senica - Bernoláková Košice : (:), Močenok - Banská Bystrica : (:), Topoľčany - Nesvady : (:). Zápas Inter Bratislava - Bytča (35:26) predohrali už 17.2.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 14.04.2012 16:38:15