Iuventa si na záver poradila s Jindřichovým Hradcom

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v záverečnom zápase základnej časti WHIL doma nad Jindřichovým Hradcom vysoko 36:20 a potvrdili svoje postavenie najlepšieho tímu jarnej odvety. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia už vo vyraďovacej časti. Ich súperom bude o dva týždne vo víkendovom domácom dvojzápase semifinále play-off štvrtý najlepší tím slovenskej časti ŠKP Piccard Senec. Séria sa hrá na tri víťazné stretnutia.

Iuvente vyšiel úvod stretnutia, keď po presných zásahoch Trehubovovej a Pollakovej viedla 2:0. V 7. minúte stretnutia už domáce hráčky vyhrávali o tri góly po tom, čo Pollaková upravila na 4:1. Hostkám sa podarilo gólom Kohoutovej znížiť na 5:4, no Iuventa svojim súperkám opäť odskočila a v 16. minúte po presnom zásahu  Pollakovej viedli zverenky trénera Packu 10:6. Na tento stav zareagoval tréner hostí oddychovým časom, ktorý jeho hráčkam pomohol, keď v 20. minúte po presnej strele Kirjušinovej znížili na 10:9. Domácim ale vyšiel lepšie záver prvého polčasu a po presnej strele Pollakovej viedli o šesť gólov 17:11.

Aj úvod druhého dejstva vyšiel lepšie Iuvente, ktorá prvú osemminútovku vyhrala 6:2 a po góle Hollej tak viedli zverenky trénera Packu už o desať gólov 23:13. Hosťujúcim hráčkam sa síce podarilo znížiť gólom Markesovej na 25:17. Iuventa však strelila strelila päť gólov v rade (z toho štyri zaznamenala Szollosiová) a definitívne zlomila odpor súpera. Jubilejný tridsiaty gól Iuventy zaznamenala v 54. minúte Kovaličková, ktorá dávala už na 30:17. Záver zápasu sa už len dohrával, a tak sa Iuventa víťazne naladila na vyraďovaciu časť.

Michalovce - J. Hradec 36:20 (17:11)

Pok. hody: 2/1 - 4/2, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Vydra a Černý - 600 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 4, Bačíková 4, Geričová 2, Szollosiová 5, Kovaličková 2, Polláková 8, Hollá 3, Horňáková 4, Hvostaľová 2, Tregubová 2/1.

TJ HÁZENÁ: Bezpalcová, Davidová - Horečková, Kohoutová 3, Kočová, Eliášová 5/1, Zbožínková 2, Markesová 2, Bubeníková 2, Kirjušinová 6/1.

Zvyšné výsledky 26. kola: Olomouc - Most 24:29 (16:18), Šaľa - Veselí 26:20 (14:7), Poruba - Nitra/Sereď 39:24 (20:13), Zlín - Písek 37:25 (21:15), Partizánske - Senec 32:23 (16:9).

Najbližší program Iuventy:

1. zápas semifinále play-off (sobota 28. apríla 2012 o 17.00 hod.): IUVENTA - ŠKP Piccard Senec,

2. zápas semifinále play-off (nedeľa 29. apríla 2012 o 10.30 hod.): IUVENTA - ŠKP Piccard Senec,

3. zápas semifinále play-off (sobota 5. mája 2012 o 18.00 hod.): ŠKP Piccard Senec - IUVENTA,

prípadný 4. zápas semifinále play-off (nedeľa 6. mája 2012 o 15.00 hod.): ŠKP Piccard Senec - IUVENTA,

prípadný 5. zápas semifinále play-off (streda 9. mája 2012 o 18.00 hod.): IUVENTA - ŠKP Piccard Senec.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 14.04.2012 22:09:19