Iuventa uzavrela základnú časť ľahkou výhrou

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v poslednom 26. kole spoločnej slovensko-českej interligy na domácej palubovke nad Jindřichovým Hradcom 36:20 (17:11). Druhý tím tohto sezónnej edície WHIL si na svoje konto pripísal ľahké víťazstvo a dobre sa tak naladil na najdôležitejšiu časť sezóny, zápasy play-off, kde sa v semifinále stretnú zverenky trénera Jána Packu s tímom ŠKP Piccard Senec. Prvé dva súboje sú na programe v sobotu 28.4 o 17.00 a v nedeľu 29.4. o 10.30.

Dobre sa naladili na play-off

Iuventa odohrala jeden z ľahších zápasov. Ich súper pricestoval do metropoly Zemplína iba s deviatimi hráčkami (z toho dve brankárky) a domáce hráčky o svojom jasnom víťazstve rozhodli už na konci prvého polčasu, kedy si vypracovali šesťgólový náskok 17:11. Po výbornom úvode druhej časti, keď Iuventa prvú osemminútovku vyhrala 6:2 a v 38. minúte viedla po góle Hollej už 23:13 sa zápas už len dohrával. Domáce hráčky v pohode dokráčali k jasnému víťazstvu a víťazne sa tak naladili na zápasy vyraďovacej časti. „Odohrali sme ľahší zápas. Začali sme dosť nervózne, no potom sa už na našu hru dalo pozerať a zaslúžene sme vysoko vyhrali. Som veľmi rada, že sme si z chuti zahrali a víťazne sa naladili na zápasy play-off,“ uviedla po zápase najlepšia strelkyňa Iuventy v tomto stretnutí Alžbeta Polláková, ktorá zaznamenala osem gólov.

Alžbeta Polláková strieľa jeden zo svojich ôsmich gólov

Trénera potešili hráčky druhého sledu

Po samotnom stretnutí neskrýval spokojnosť ani tréner michalovského celku Ján Packa. Ten síce v zápase videl aj rezervy, no vysoká výhra ho potešila. „Súper k nám prišiel v oklieštenom počte a tomu prispôsobil aj svoju taktiku. Tá hra, ktorú ukazoval v prvom dejstve trochu na nás platí. V druhom polčase sme už hrali to, čo sme si pred zápasom predsavzali. Chceli sme si vyskúšať niektoré veci a z tohto pohľadu môžem  tento zápas hodnotiť s určitou spokojnosťou,“ skonštatoval Packa, ktorý sa v stretnutí musel zaobísť bez dvojice hráčok základnej zostavy Patrície Wollingerovej a Lucii Tobiašovej. Príležitosť tak dostali hráčky druhého sledu a tie Packu určite nesklamali. „Som veľmi rád, že sa chytili svojej šance. Potešila ma najmä Bačíková, ktorá odohrala veľmi dobrý zápas. Takisto ďalšie hráčky druhého sledu určite nesklamali a ukázali, že sa s nimi dá počítať,“ dodal lodivod Iuventy. Na jeho zverenky teraz čaká dvojtýždňová prestávka a po nej sú už na programe stretnutia play-off, kde na Iuventu čakajú v semifinále hráčky ŠKP Piccard Senec. Prvé dva súboje sú na programe v sobotu 28.4 o 17.00 a v nedeľu 29.4. o 10.30.

Zvyšné výsledky 26. kola: Olomouc - Most 24:29 (16:18), Šaľa - Veselí 26:20 (14:7), Poruba - Nitra/Sereď 39:24 (20:13), Zlín - Písek 37:25 (21:15), Partizánske - Senec 32:23 (16:9).