Hc winLand pokoril Topoľčany a zahrá si o piate miesto

Hádzanári Hc winLand Michalovce vyhrali v odvetnom zápase o celkové umiestnenie Tipos Extraligy nad Topoľčanmi 37:31. Keďže zvíťazili 37:29 aj v prvom stretnutí na palubovke Topoľčian, postúpili do zápasov o 5-6 miesto, zatiaľ čo, ich súper nastúpi v sérii o 7-8 miesto. Súperom winLandu bude buď Považská Bystrica alebo ŠKP Bratislava. Prvý vzájomný zápas týchto súperov v Bratislave skončil 26:26 a odveta je na programe v sobotu. Zverenci trénera Pavla Jana už teraz vedia, že aj keď ich súperom bude ŠKP Bratislava alebo Považská Bystrica, prvý zápas sa uskutoční na pôde ich súpera, v termíne od 6-8. apríla. Odveta je na programe v piatok 11. apríla o 18.30.

V úvode zápasu sa síce vedenia ujali hostia, ktorí po presných zásahoch Bačíka a Kľačanského viedli 2:0, no winLandu sa rýchlo podarilo vyrovnať, keď na 2:2 vyrovnával v 5. minúte Holdoš. O dve minúty neskôr už domáci viedli 5:3, potom čo sa z rýchleho protiútoku presadil Kocák. Hráči winLandu sa v týchto momentoch presadzovali kvalitnou obranou, za ktorou stál výborný Kolpak a z tejto obrany vychádzali do bleskových protiútokov. Po jednom z nich upravoval Tibulevič v 15. minúte už na 11:5. Hostia síce znížili gólom Bačíka, no domáci ihneď odpovedali dvoma gólmi Holdoša, či Tibuleviča a v 17. minúte vyhrávali už o sedem gólov 13:6. Záver prvého dejstva však vyšiel lepšie hosťom. Tí sa k winLandu priblížili až na dva góly, keď v poslednej minúte upravoval ich najlepší strelec Kľačanský na 18:16. V samom záver ešte mohol zvýšiť Holdoš, no jeho pokus z deviatky trafil iba golmana hostí.

V druhom polčase sa domáci rýchlo ujali trojgólového vedenia, keď po Sadového presnom zásahu viedli 20:17, no hostia troma gólmi Kľačanského vyrovnali na 20:20. Od tohto momentu bol winLand ustavične vo vedení. V 43. minúte po presnom zásahu Holdoša viedli zverenci trénera Jana 25:21. Topoľčany sa ešte raz k winLandu priblížili na dva góly, keď v 46. minúte dával Kovačech na 26:24. Domáci ale drámu nepripustili a v závere si postrážili vedenie. Už o tri minúty po góle Sadového opäť viedli o päť gólov 30:25 a definitívne tak zlomili odpor svojho súpera.

HC winLand Michalovce - HK Topoľčany  37:31 (18:16) - Prvý zápas 37:29 - Hc winLand postúpil do zápasu o 5-6 miesto

Pok. hody : 2/2 - 4/2. Vylúčení : 7 - 4. ČK : Sadovyj (49. min - za 3 vylúčenia), Kučer (57. min - za 3. vylúčenia). Rozhodovali : Daňo a Sabol. Divákov: 150.

HC winLand : Bumbera, Kolpak, Popčák – Kučer 2, Kohút 4, Pilník 1, Frajkor 2, Sadovyj 6, Kocák 5, Holdoš 6, Pylypenko, Miňo 3, Čorej, Tibulevič 8/2.

HK Topoľčany : Kleman, Rafael – Bačík 6, Jadroč, Kopecký, Kľačanský 14/2, Hurtiš 3, Žilinčík 2, Ďurček, Doskočil, Cigáň 1, Kovačech 5, Malo, Briatka.

Uverejnené: 27.04.2012 21:05:29