Iuvente prvý zápas vyšiel, v sérii vedie 1:0

Hádzanárky michalovskej Iuventy úspešne vstúpili do semifinálovej série play-off o majstra Slovenska, keď v úvodnom súboji zdolali na domácej pôde ŠKP Piccard Senec presvedčivo 36:20 (16:10). Druhý súboj tejto série je na programe už zajtra o 10.30 hod. na rovnakom mieste.

Úvodný polčas prvého semifinálového zápasu veľa hádzanárskeho kumštu neprinieslo. Na začiatku sa dvakrát presadila Polláková, po ktorej presných zásahoch viedla Iuventa v 4. minúte 2:0. Domáce hráčky sa síce rozbiehali ťažšie, no v 17. minúte po dvoch premenených sedmičkách Trehubovovej už viedli 9:4. O minútu neskôr upravovala Hollá na 11:5 a na tento stav zareagovala hosťujúca lavička oddychovým časom. Ten hostkám ako-tak pomohol, pretože po troch góloch v rade znížili po presnom zásahu Neštickej na 11:8. Hneď nato sa však presadili Bačíková s Hollou a domáce hráčky opäť viedli päťgólovým rozdielom 13:8. Neštická síce znížila na 13:9, no záverečná päťminútovka vyšla lepšie domácim hráčkam, ktoré ju vyhrali 3:1 a po presnej strele Pollákovej v 30. minúte tak Iuventa viedla 16:10.

V druhom dejstve už Iuventa kontrolovala priebeh hry. Hneď v úvode sa dvakrát presadila Szollosiová, ktorá dávala na 18:10. Domáce hráčky naďalej zvyšovali svoj náskok a po góle Geričovej v 40. minúte viedli 22:13. O niekoľko sekúnd sa presadila aj Polláková a Iuventa tak prvýkrát v zápase viedla o desať gólov 23:13. Iuventa pokračovala vo svojej hre a po rýchlom protiútoku, ktorý v 45. minúte zakončila Wollingerová, viedli zverenky trénera Packu už o dvanásť gólov 26:14. Jubilejný tridsiaty gól domácich zaznamenala Polláková, ktorá upravovala na 30:16. Následne pridala tri góly v rade Trehubovová a domáce hráčky tak viedli v 55. minúte o sedemnásť gólov 33:16. Takýto gólový rozdiel ostal až do konca a Iuventa si tak na svoje konto zaslúžene pripísala prvé víťazstvo v semifinálovej sérii.

Michalovce - Senec 36:20 (16:10) - 1:0 na zápasy

Pok. hody: 6/5 - 4/2, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: L. Frieser a B. Frieser (obaja ČR) - 500 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 3, Bačíková 3, Geričová 4, Szollosiová 5, Kovaličková 2, Rebičová, Polláková 6, Hollá 4, Wollingerová 1, Tregubová 8/5.

ŠKP PICCARD: Vargová, Leviczká - Neštická 6, Kodajová 6/1, Tučnovičová, Kupkovičová 1, Štefíková, Z. Rychtarechová 1, Hubertová 2, Štetáková 1, Kováčová 3/1.

Najbližší program Iuventy:

2. zápas semifinále play-off (nedeľa 29. apríla 2012 o 10.30 hod.): IUVENTA - ŠKP Piccard Senec,

3. zápas semifinále play-off (sobota 5. mája 2012 o 18.00 hod.): ŠKP Piccard Senec - IUVENTA,

prípadný 4. zápas semifinále play-off (nedeľa 6. mája 2012 o 15.00 hod.): ŠKP Piccard Senec - IUVENTA,

prípadný 5. zápas semifinále play-off (streda 9. mája 2012 o 18.00 hod.): IUVENTA - ŠKP Piccard Senec.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 28.04.2012 19:01:11