Iuventa deklasovala Senec a v sobotu bude mať prvý mečbal

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v druhom semifinálovom súboji národného play-off nad ŠKP Piccard Senec, tentoraz rozdielom 22 gólov 35:13 (18:6). Znamená to, že zverenky trénera Jána Packu majú na rane tri postupové mečbaly. Tretí súboj série je na programe na budúcu sobotu o 18.00 hod. na domovskej palubovke Senčaniek v Pezinku.

V druhom semifinálovom zápase už Iuventa naplno ukázala svoju silu. V úvode sa síce hráčky hostí držali, keď po presnej strele Hubertovej viedli 3:2. Iuventa sa prvýkrát v zápase dostala do vedenia v 11. minúte, keď po góle Rebičovej viedli zverenky trénera Packu 5:4. Následne sa presadila aj Kovaličková a domáce hráčky prvýkrát viedli o viac ako jeden gól. Iuventa naďalej pokračovala vo svojej hre a po presnom zásahu Pollákovej v 19. minúte už viedla o štyri góly 9:5. Chvíľu nato znížila Kodajová, no potom prišla chvíľa Iuventy, ktorá nedovolila svojim súperkám skórovať až do konca prvého polčasu. Po góle Geričovej viedli domáce v 26. minúte 14:6 a do konca prvého dejstva natiahli svoje vedenie na 18:6, keď v záverečných sekundách prvej polovice dávala gól Szollosiová.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hneď v úvode sa presadili Geričová a dvakrát Szollosiová. Domáce hráčky tak viedli 21:6. Až potom prerušila štrnásťminútovku Senca bez gólu ich najlepšia hráčka v tomto stretnutí Kodajová, ktorá upravovala v 35. minúte na 21:7. Domáce hráčky aj naďalej rýchlymi kontrami trestali každú jednu chybu Senca. V 43. minúte po góle Szollosiovej už zverenky trénera Packu vyhrávali o pätnásť gólov 25:10. Jubilejný tridsiaty gól Iuventy strelila v 54. minúte Wollingerová, ktorá upravovala na 30:12. O štyri minúty už domáce hráčky zásluhou v závere strelecky dispovanej Hollej viedli o dvadsať gólov 33:13. Spomenutá hráčka,  ktorá zaznamenala posledné štyri góly Iuventy sa do konca zápasu presadila ešte dvakrát a tak Iuventa poľahky zvíťazila 35:13.

Michalovce - Senec 35:13 (18:6) - 2:0 na zápasy

Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčené: 4 - 2. Rozhodovali: L. Frieser a B. Frieser (obaja ČR) - 300 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 3, Bačíková 2, Geričová 5,  Szollosiová 7, Kovaličková 2, Rebičová 4,  Polláková 2, Hollá 5, Wollingerová 2, Tregubová 3/1.

ŠKP PICCARD: Vargová, Leviczká - Neštická 1, Kodajová 5/1, Tučnovičová 1, Kupkovičová 2, Štefíková, Z. Rychtarechová 1/1, Hubertová 2, Štetáková 1, Kováčová.

Najbližší program Iuventy:

3. zápas semifinále play-off (sobota 5. mája 2012 o 18.00 hod.): ŠKP Piccard Senec - IUVENTA,

prípadný 4. zápas semifinále play-off (nedeľa 6. mája 2012 o 15.00 hod.): ŠKP Piccard Senec - IUVENTA,

prípadný 5. zápas semifinále play-off (streda 9. mája 2012 o 18.00 hod.): IUVENTA - ŠKP Piccard Senec.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 29.04.2012 12:46:27