Orli začali play-off výhrou

Basketbalisti 1. BK Michalovce vyhrali v prvom zápase štvrťfinále play-off na palubovke Kovohút Krompachy o dvanásť bodov 66:54 (41:32). Orli si tak pred odvetou vytvorili výbornú pozíciu na postup do semifinále. Odvetný zápas sa odohrá v utorok 1. mája o 19.15 a jeho dejiskom bude telocvičňa GPH.

Najviac bodov za Orlov zaznamenal Roman Rakovský

Kovohuty Krompachy – 1.BK Michalovce 54:66 (32:41)

Štvrtiny: (18:21, 14:20, 14:14, 8:11)
Prvý zápas play-off sa pre Orlov začal na dobre. Hostia nastúpili ešte bez Šantu, Šimka, Mikulského aj M.Rakovského, ktorých nasadenie sa očakáva v najbližších zápasech. Základná zostave T.Mitterpák, Maškulík, Mižák, R.Rakovský, Jäger začala dobre, ale postupne sa hra vyrovnala. Hostia si nedokázali utvoriť rozhodujúci náskok. Až v druhej štvrtine odkočili na 9 bodov a aj keď sa im nedarila streľba za 3 body, svoj náskok naďalej zvelaďovali. Druhý polčas začali Orli zle, keď nepremenili niekoľko príležitostí spod koša a súper vyrovnal a dokonca chvíľu viedol o 1 bod, ale to bolo v tomto zápase naposledy. Michalovčania mali stále naviac najmä v rýchlom protiútoku a v druhom polčase výborne bránili. Domáci mali prevahu najmä pod košom, odkiaľ sa aj najviac presadzovali. Výborný výkon podali Roman Rakovský, ktorý aj keď sa mu nedarila streľba za 3 body zaznamenal 28 bodov a najmä Mižák autor 23 bodov a 12 ziskov, výborne bránil a vyvaroval sa aj zbytočným faulom. Dobrý výkon v obrane zaznamenal aj Lukáš Jäger. Koncentrovaným a kolektívnym výkonom si už Orli výhru ustrážili.  Odvetu s týmto súperom odohrajú Orli netradične v utorok 1.5.2012 o 19:15 v telocvični GPH v Michalovciach.

Body a zostava: R.Rakovský 28, T.Mižák 23, M.Maškulík 7, L.Jäger 5, T.Mitterpák 1, S.Novakovský 2, P.Biganič
Doskoky: T.Mitterpák 11, Mižák 10, Maškulík 7
Zisky: Mižák 12, R.Rakovský 5
Za hostí: Sopkovič 13, Grešák 12
Zdroj: 1. bk michalovce a pbr