files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Pomoc pre samosprávy s rómskou komunitou

 

Bezplatná pomoc pri príprave a realizácii projektov pre samosprávy v obciach s rómskou komunitou. V rámci projektu ponúkame obciam a mestám bezplatné napísanie projektov v rámci štrukturálnych fondov a iných grantových schém. V projekte budú neskôr týmto obciam ponúknuté aj bezplatné školenia na prípravu a implementáciu projektov.

Od februára ponúkajú tri mimovládne organizácie bezplatnú prípravu projektov pre štrukturálne fondy, komunitárne programy i domáce grantové príležitosti. V marci už pripravili a pomohli partnerským obciam podať prvé projekty.

Ponuka platí pre obce, v ktorých žijú Rómovia, ale vzťahuje sa na projekty zamerané na všetkých obyvateľov bez ohľadu na etnicitu.

Projekt realizuje Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť, Člověk v tísni Slovensko a Kultúrne združenie Rómov Slovenska. V krajoch Banskobystrický, Košický a Prešovský pôsobia od februára regionálni koordinátori, ktorí už komunikujú so samosprávami ohľadom možnosti podpory z rôznych grantových programov. Napríklad v Prešovskom kraji pomáhajú obciam pri príprave projektov na výzvu vyhlásenú VÚC. Projekt je otvorený aj obciam a mestám v ostatných krajoch.

Popri bezplatnom napísaní projektu v spolupráci s predstaviteľmi obce, ponúkajú zapojené mimovládne organizácie aj priebežné informácie o výzvach a grantových možnostiach, školenia prípravy projektov v jednotlivých krajoch, ako aj bezplatnú pomoc a poradenstvo pri implementácii.

Pre obce, ktoré majú schválené Lokálne stratégie komplexného prístupu k marginalizovaným rómskym komunitám ponúka naďalej (od roku 2009) bezplatnú prípravu projektov v rámci nezisková organizácia Rómsky inštitút (www.romainstitute.sk).

Projekt je financovaný cez Open Society Institute v Budapešti v rámci programu Making the Most of EU Funds for the Roma (Najlepšie využitie európskych fondov pre Rómov).

Ďalšie informácie o tomto projekte nájdete na www.governance.sk alebo priamo kontaktujte:

Banskobystrický kraj

Ingrid Kosová, Kultúrne združenie Rómov Slovenska , bb@governance.sk, tel.č. 0903 551 061

Košický kraj

Tomáš Demočko, Člověk v tísni Slovensko, ke@governance.sk, tel. č. 0908 260 537

Prešovský kraj

Vladimír Frický, Člověk v tísni Slovensko, po@governance.sk, tel.č. 0949 393 399

Obce so schválenými LSKxP

Marek Harakaľ, Rómsky inštitút, marek.harakal@gmail.com , tel.č. 0918 988 982

Ostatné regióny

Ctibor Koštál a Andrej Salner - Inštitút SGI , kostal@governance.sk, salner@governamce.sk, tel.č. 02 44 636 080

Tímea Stránská - Člověk v tísni Slovensko, timea.stranska@peopleinneed.sk, tel.č. 02/207 194 70Uverejnené: 04.05.2012 12:46:25 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/rikbtvg8fzvro8pk.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.