Mladšie aj staršie dorasteny Iuventy doma úspešné

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v siedmom kole nadstavbovej časti finálovej skupiny nad Bernolákovou Košice, ktorú doma zdolali rozdielom ôsmich gólov 32:24 (19:12). Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v siedmom kole nadstavbovej časti o majstrovský titul doma nad košickou Bernolákovou rozdielom dvanástich gólov 39:27 (19:13) a takisto sa udržali na čele priebežnej tabuľky. Na oba dorastenecké tímy čakajú budúci týždeň šlágre kola, keď cestujú na palubovku druhých tímov tabuľky Bytče.

Staršie dorastenky

Staršie dorastenky vstúpili do súboja veľmi dobre. Z výbornej obrany vyrážali do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich viedli v 8. minúte po presnej strele Hvostaľovej 5:1. Domáce hráčky naďalej pokračovali vo svojej hre a po góle Feňovčíkovej už v 15. minúte vyhrávali 9:3.  Takýto gólový rozdiel bol až do konca prvého dejstva. V jeho samotnom konci upravovala Nagyová na 19:12 a za takéhoto stavu išli obe družstvá na polčasovú prestávku.

V druhom dejstve domáce hráčky výkon z prvého polčasu nezopakovali. Síce v jeho úvode viedli zverenky trénerského dua Marianna Nemčíková – Marián Ujhely, keď sa presadili Kišíková s Hvostaľovou o deväť gólov 21:12, no potom tempo hry upadlo. Domáce hráčky síce o niekoľko minút viedli po góle Fulekovej o desať gólov 25:15, následne ale hostky niekoľkými gólmi v rade znížili na rozdiel šesť gólov 26:20. Záver zápasu ale vyšiel lepšie domácim hráčkam, ktoré v pohode dokráčali k víťazstvu 32:24 a udržali si tak prvé miesto v tabuľke.

Michalovce - Košice 32:24 (19:12)

Pok. hody: 8/7 - 6/5, vylúčenia: 5 - 2. Rozhodovali: Klimko a Klus - 100 divákov.

IUVENTA: Sedláčková, Medveďová - Ujhelyová 1, Popovičová 1, Fuleková 8/3, Daňková, Nagyová 1, Šimková 1/1, Chorovská 1, I. Kišiková 1, Hvostaľová 8/1, lazorová 3, Rebičová 5/2, Feňovčíková 2.

BERNOLÁKOVA: Vargová, Balogová - Kopčíková, Pajorová 1, Remeteiová 2/1, N. Lukačková 1, Benedeková 1, Harčarufková 6/1, Volanská 3, Bodnárová, Kišidayová 2/1, Pavuková 5/2, Bruncová 2, Simičová 1.

Zostavajúce výsledky 6. kola nadstavbovej časti: UDHK Nitra - Bytča : (), ŠKP Bratislava - Trenčín : (:).

Mladšie dorastenky

Vstup do zápasu vyšiel mladším dorastenkám impozantne, keď v 5. minúte viedli po presnom zásahu Nagyovej  5:0. Hostky sa ale včas zobudili a šnúrou štyroch gólov znížili v 8. minúte na 5:4. Následne si hráčky Iuventy udržiavali jeden až dvojgólový náskok. Zlom prvého polčasu prišiel v 18. minúte, keď Iuventa od stavu 10:9 v tejto minúte zaznamenala šesť gólov v rade a po presnom zásahu V. Kišíkovej viedli zverenky trénera Daniša v 26. minúte už 16:9. Takýto gólový náskok si domáce udržali až do konca prvého dejstva.

V druhom polčase zverenky trénera Daniša ešte viac pridali. Vynikali hlavne v obrane a v rýchlych kontrách, ktorými trestali chyby svojho súpera. Už v úvode zaznamenali štyri góly v rade a po presnom zásahu Tabakovej v 36. minúte vyhrávali prvýkrát o desať gólov - 23:13. Takýto gólový náskok si domáce hráčky udržiavali až do konca zápasu. Hoci sa im vytúžený štyridsiaty gól zaznamenať nepodarilo, aj tak si pripísali na svoje konto ľahké víťazstvo a v tabuľke ostali na prvom mieste.

Michalovce - Košice 39:27 (19:13)

IUVENTA: Hurčíková, Čičáková, Ferenčíková - Mojsejová, Lešková 4/1, Lukáčová, Chorovská 2, Ščerbaková 2, V. Kišiková 6/2, Tabaková 2, Kocanová, Nagyová 6, Šimková 7, B. Ondová 9, P. Danková 1.

BERNOLÁKOVA: Vargová, Balogová - K. Lukačková 2, Englerová, Kopčíková 5/3, Findriková, Hudáková 3, Simičová 4, Tomášková 2, N. Lukačková 4, Bodnárová 6, Volanská 1.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 06.05.2012 17:03:07