Vysoká prehra Orlov

Basketbalisti 1. BK Michalovce prehrali v prvom semifinálovom stretnutí II. basketbalovej ligy Skupna Východ na pôde Kapybár Košice vysoko 54:106. Touto prehrou si tak pravdepodobne zahatali cestu do finále tejto súťaže. Odvetu s týmto súperom odohrajú Orli netradične v utorok 8.5.2012 o 19:15 v telocvični GPH v Michalovciach.

Kapybary Košice – 1.BK Michalovce 106:54 (48:27)
Štvrtiny : (22:18, 26:9, 35:10, 23:17)

Orli nezačali dobre , keď prehrávali 7:0, ale postupne sa dostali do zápasu a prvú štvrtinu prehrali o 4 body. V polovici druhej štvrtiny sa domácim podarilo zvýšiť náskok, keď sa im darila streľba a Orlom robili problémy najmä rýchly obvodový hráči súpera. V tejto štvrtine si obnovil zranenie R.Rakovský a keď sa na začiatku polčasu vyfauloval Mižák, hostia dohrávali len s okyptenou zostavou, ktorá na dobre rozbehnutého súpera nestačila. Hosťom chýbali aj Šimko s Maškulíkom a tak sa lepší výsledok nedal čakať a domáci zaslúžene zvíťazili.