MFK Zemplín sa s Podbrezovou rozišiel bezgólovou remízou

Futbalisti MFK Zemplín remizovali v stretnutí 29. kola II. futbalovej ligy na vlastnom trávniku s druhým tímom tabuľke Podbrezovou 0:0. Zverenci trénera Alberta Rusnáka sa doma predstavia aj najbližšiu stredu 16. mája, kedy opäť pod umelým osvetlením o 19.30 privítajú celok Senca.

Diváci videli stretnutie priemernej druholigovej úrovne, v ktorom si počas celého duelu ani jedno družstvo nevypracovali čistú gólovú šancu. Domáci futbalisti si uvedomovali, že nastúpili proti druhému tímu tabuľky a tomu prispôsobili aj taktiku. Vychádzali totiž zo zabezpečenej obrany a z nej sa snažili podnikať rýchle protiútoky. Po jednom z nich unikol v 7. minúte Kunca, s jeho strelou si ale brankár Hanák poradil. Michalovský útočník vyskúšal postreh súperovho golmana aj o tri minúty neskôr, z ľavej strany ale pálil opäť do jeho náručia. Na druhej strane zase Krmpotič odvracal vo vlastnej šestnástke center Pančíka. V 19. minúte zahrávali domáci rohový kop a center Waseema si hosťujúci stopér Nosko skoro zrazil do vlastnej siete. Vyrovnaný zápas pokračoval aj v druhej polovici prvého polčasu, no v nej si už ani jedno družstvo šancu nevypracovalo.

Cez prestávku bol domáci tréner nútený urobiť jednu zmenu, keď zraneného Ruskovského nahradil Špilár. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Hral sa medzišestnástkový, vyrovnaný futbal. Michalovský golman Bréda sícel musel niekoľkokrát zasahovať pred nebezpečnými centrami hostí, no čisté konto si nakoniec udržal. Na druhej strane sa hráči MFK Zemplín opäť zamerali na rýchle protiútoky. Najväčšiu príležitosť v druhom polčase mali hostia. Zo strelou Havrilka z priameho kopu si však Bréda poradil. A keďže strieľaný center hosťujúceho Andriča v závere zápasu v pokutovom území nenašiel žiadneho adresáta, družstvá sa rozišli bezgólovou remízou.

MFK Zemplín Michalovce - ŽP Šport Podbrezová 0:0

Rozhodovali: Jaška - Vindiš, Jankovič. Divákov: 890.

Michalovce: Bréda – Waseem (89. Forgáč), Krmpotič, Podhorin, A. Ceesay – Ruskovský (46. Špilár), Škvarka (73. Uškovič), J. Hořava, S. Danko, Gamkrelidze - D. Kunca.

Podbrezová: J. Hanák - Andrič, J. Nosko, Minčič, Snitka - J. Pančík (66. Sedliak), Čekovský, Kožička, Harvilko – Kochan (87. Betka), Tubonemi.