files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Michalovskí ruštinári získali tri prvé miesta

19. júna sa v MPC Prešov uskutočnilo najvyššie kolo umeleckého prednesu v ruskom jazyku ARS POETICA. Úroveň súťaže bola vysoká, veľmi náročná nakoľko slovenskí recitátori súťažili spoločne so žiakmi a študentmi z ruského prostredia. Michalovskí ruštinári v konkurencii obstáli a získali tri prvé miesta.


Úroveň prednesu poézie a prózy hodnotila odborná porota zložená z docentov vysokých škôl z celého Slovenska. Za veľký úspech považujeme to, že v troch kategóriách zvíťazili práve Michalovčania. V kategórií žiaci základných škôl 3.-7. ročníka bola víťazkou žiačka Základnej školy Pavla Horova v Michalovciach Katarína Mikulová, ktorá sa ruský jazyk učí prvý školský rok.„Veľmi sa teším, že som vyhrala prvé miesto v krajskom kole súťaže RUSKÉ SLOVO, a že sa mi podarilo zvíťaziť  aj v celoslovenskom kole tejto súťaže. Keď mi pani učiteľka povedala, že sa môžem zúčastniť v najvyššej celoslovenskej súťaži ARS POETICA, kde budem recitovať spolu s ruskými deťmi pociťovala som trochu obavy z toho či neskončím na poslednom mieste,“ povedala Katka Mikulová.

„Som veľmi vďačná našej regionálnej spisovateľke Anne Garninskej, ktorá mi napísala text na mieru, ktorý bol prispôsobený mojej povahe i môjmu vzhľadu. Bol veselý, vyžarovalo z neho dobro i poučenie, čo mi iste pomohlo zaujať odbornú porotu a získať prvé miesto i v tejto najnáročnejšej súťaži," konštatovala Katka.


„Veľmi sa teším z úspechov ďalších súťažiacich z michalovských základných a stredných škôl. Mimoriadne sa mi páčil Niko Kolesár zo základnej školy T.J Moussona, ktorý získal prvé miesto v kategórií 8.-9. ročník, ako aj Nina Žolnová z Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach, ktorá sa stala taktiež víťazkou." Takto zhodnotila  úspechy Michalovčanov Katka.

Blahoželáme  všetkým  víťazom a želáme všetkým michalovským nadšencom, milovníkom ruskej poézie a prózy veľa úspechov v ďalších súťažiach.

(VK)Uverejnené: 27.06.2012 08:23:58 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/ekapbgbof5hfcw60.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/vbjsibs58jw24rcc.png
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.