Zaujalo nás - Séria bez domáceho gólu trvala 544 minút

V sobotňajšom stretnutí MFK Zemplín Michalovce - MFK Dubnica (2:1) sa v 24. minúte udiala zaujímavá vec. Po centri Gamkrelidzeho sa hlavou presadil Michal Hamuľak a otvoril si tak strelecký účet v drese MFK Zemplín. Tento gól navyše pretrhol 544 - minútové strelecké suchoty, v ktorých sa michalovský divák netešil z presného zásahu domáceho tímu. Trvalo to presne šesť zápasov a štyri minúty.

Dominik Kunca práve strieľa gól do siete Liptovského Mikuláša...

Od Liptovského Mikuláša až po Dubnicu
Michalovský divák si v minulosezónnej jarnej časti veľa radosti neužil. Jeho miláčikovia doma zdolali iba vypadávajúci Lučenec (4:0) a uhrali tri bezgólové remízy. V ostatných dueloch ťahali za kratší koniec. Ešte horšie vyznievala ich strelecká nemohúcnosť. V dohrávke 20. kola proti Liptovskému Mikulášu (1:3 - bol to posledný zápas trénera Vlastimila Petrželu) v 20. minúte vyrovnával Kunca na 1:1. Od tej doby michalovskí futbalisti do konca jari, do čierneho netrafili. V dvoch dueloch remizovali 0:0 a dvoch prehrali zhodne 0:2.

...Michal Hamuľak po 544 minútach opäť rozjasal michalovského fanúšika...

Gól teda nedali 430 minút čistých futbalových minút. Michalovskému divákovi následne radosť z gólu nedožičili ani slovenskí reprezentanti do 21 rokov, ktorí podľahli Rumunom 0:2. Na michalovskom futbalovom štadióne teda domáci gól v jarnej časti sezóny 2011/2012 nepadol dokopy 520 minút.

...šťastný strelec po prelomení nepriaznivej série

Strelecké suchoty prelomil až na začiatku jesennej časti sezóny 2012/2013 Michal Hamuľak. Odchovanec humenského futbalu, ktorý do MFK Zemplín prišiel pred touto sezónou z Vranova sa v 1.kole proti Dubnici gólovo presadil v 24.minúte a zastavil tak nepriaznivú sériu na čísle 544 minút. Práve toľko musel michalovský futbalový priaznivec čakať na strelený gól svojho tímu. Apropo, Hamuľakov gól bol prvým domácim aj pre trénera Alberta Rusnáka.

544 - minútovka bez domáceho gólu
Sezóna 2011/2012 Dohrávka 20. kolo: Michalovce - Liptovský Mikuláš 1:3 - 70 minút
Sezóna 2011/2012 27. kolo: Michalovce - Rimavská Sobota 0:2 - 90 minút
Sezóna 2011/2012 29. kolo: Michalovce - Podbrezová 0:0 - 90 minút
Sezóna 2011/2012 30. kolo: Michalovce - Senec 0:2 - 90 minút
Sezóna 2011/2012 32. kolo: Michalovce - Moldava nad Bodvou 0:0 - 90 minút
Kvalifikačný duel: SR 21 - Rumunsko 21 0:2 - 90 minút
Sezóna 2012/2013 1.kolo: Michalovce - Dubnica 2:1 - 24 minút