Dukla v utorok privíta lídra

Hokejisti HK Dukla Michalovce minulý týždeň dvoma zápasmi odštartovali už svoju piatu prvoligovú sezónu po návrate klubu na scénu. V prvých dvoch stretnutiach sa im darilo striedavo. Najskôr na domácom ľade podľahli Topoľčanom 3:4 po samostatných nájazdoch, no v druhom kole si to všetko vynahradili, keď v Zemplínskom derby triumfovali na pôde Trebišova 5:3. Prvá hokejová liga pokračuje v rýchlom slede tretím kolom už zajtra, kedy Dukla o 17.00 privíta lídra súťaže Senicu. Na tento zápas by už mohla byť trénerovi Miroslavovi Ihnačákovi k dispozícii aj nová posila s bohatými extraligovými i medzinárodnými skúsenosťami.

Roman Kurali bol v Trebišove viackrát pod paľbou striel domácich.

Zvládli náročné derby

Michalovčania sa naposledy v Zemplínskom derby predstavili na ľade susedného Trebišova. To im tentoraz vyšlo a po výhre 5:3 sa zverenci trénera Miroslava Ihnačáka mohli radovať zo zisku troch bodov. „Tréner aj chlapci v šatni už pred zápasom upozorňovali, že pôjde o ťažké stretnutie a to sa aj potvrdilo. Sme však radi, že aj napriek tomu sme si pripísali na svoje konto cenné tri body,“ poznamenal na margo stretnutia druhého kola brankár Dukly Roman Kurali, ktorý dres Michaloviec obliekal striedavo aj v minulej sezóne.

V hlave mal aj Topoľčany

Priebeh zápasu bol tentoraz odlišný oproti ostatným derby stretnutiam s Trebišovom na jeho ľade. V minulých zápasoch totiž viac z hry mala vždy Dukla, ktorá doplácala na koncovku. Tentoraz to bolo naopak. Viac z hry a takisto aj viac šancí mali domáci. Michalovčania v prvej tretine išli troma gólmi do vedenia. V druhej časti Trebišov síce znížil, no na začiatku tretej tretiny udrela Dukla Cmorejom počas oslabenia. Domácim sa síce podarilo znížiť na 3:4, no hráči Michaloviec si už víťazstvo postrážili a v závere ho dokonca korunoval opäť Cmorej piatym gólom do opustenej brány. „Ja som až také ťažké stretnutie nečakal. Musím povedať, že Trebišov nás prekvapil. V prvej tretine sme dali šťastné góly, ktoré nám výrazne pomohli. Potom sa však domáci v druhej tretine začali doťahovať, no nám opäť pomohol gól na 4:1, ktorý sme dosiahli v oslabení. Na konci domáci tlačili, my sme to už našťastie ustáli,“ skonštatoval golman, ktorý v zápase kryl 34 z 37 streleckých pokusov. „Musím povedať, že v závere som už mal myšlienky aj na utorkové domáce stretnutie s Topoľčanmi. Aj vtedy sme stratili dvojgólový náskok. Nechcel som si to však pripúšťať a chvalabohu aj za takéto víťazstvo.“

Privítajú lídra

Dukla sa najbližšie predstaví na domácom ľade, keď v utorok 25. septembra jej hráči o 17.00 privítajú celok Senice. Práve Záhoráci sú momentálne na prvom mieste tabuľky. V prvých dvoch kolách, aj keď hrali na klziskách súperov, totiž zaznamenali dve výhry v riadnom hracom čase a momentálne spolu s Liptovským Mikulášom trónia na špici tabuľky. „Podľa súpisky aj podľa tohtosezonných výsledkov pôjde o kvalitného súpera. Navyše dvakrát sa predstavili vonku a dvakrát vyhrali. My však takisto máme svoju kvalitu a takisto aj vysoké ambície. Do zápasu pôjdeme s tým, že chceme získať tri body,“ uzavrel debatu michalovský golman, ktorý v dvoch kolách zatiaľ svojich náhradníkov do brány nepustil. My len dodajme, že na zápas tretieho kola by už trénerovi Ihnačákovi mohla byť k dispozícia aj nová posila do útočných radov.