HC winLand nestačil na Prešov

Hádzanári HC winLand Michalovce prehrali v predohrávke 6. Kola Tipos Extraligy na svojej vlastnej palubovke s obhajcom titulu a v súčasnosti najlepším tímom na Slovensku Tatranom Prešov 28:33 (13:18). Zverenci trénera Ľuboša Hudáka sa najbližšie predstavia v piatok 6. 10. na pôde ŠKP Bratislava.

Domácemu winLandu okrem dlhodobe zraneného Sadového, v dnešnom zápase pre zranenie chýbala aj ďalšia opora Maroš Kolpak. Zhruba z polovice zaplnená Mestská športová hala videla hádzanú viac ako priemernej úrovne. Skóre zápasu síce otvoril v druhej minúte domáci Petrov, no to bolo prvýkrát aj poslednýkrát, čo winLand viedol. Od tej doby totiž vedenie držali v rukách hostia, ktorí ho až do konca zápasu nepustili. Prvýkrát sa Prešovčania odpútali od domácich v 14. minúte, keď po góle Kroka viedli zverenci trénera Rašiča o štyri góly - 5:9. Domácemu winLandu, ale aj vďaka skvelému Popčákovi v bráne, vyšla následná pasáž a po presnom zásahu Kučera v 17. minúte bol vyrovnaný stav - 9:9. Prešovčania následne opäť zapli na vyšší level, keď o sedem minút neskôr po rýchlom protiútoku Čípa už viedli zase o štyri góly - 9:13. Hostia si aj naďalej udržiavali viacgólový náskok. V poslednej minúte prvého polčasu vyhrávali po góle Hrstku o šesť gólov - 12:18. Posledné slovo v prvom dejstve patrilo Patrikovi Hruščákovi, ktorý v posledných sekundách dávala na - 13:18.

Ani v úvode druhého dejstva sa obraz hry nezmenil. Favorizovaní extraligový líder kontroloval priebeh hry a udržiaval si pohodlný štvor - päť gólový náskok. WinLandu sa síce podarilo v 36. minúte znížiť Tybulevičom na - 17:20, no o niekoľko minút neskôr už hostia viedli zase o päť gólov - 20:25. Takýto rozdiel skóre bol až do polovice druhého polčasu, keď po presnom zásahu obrovitého Kristopansa bol stav 22:27. Domáci winLand ale troma gólmi v rade zdramatizoval zápas, keď po prrsnej strele Gamráta hostia viedli v 50. minúte už len o dva góly - 25:27. Tréner hostí Rašič ihneď na tento stav zareagoval oddychovým časom. Ten jeho zverencov upokojil a hostia následne doviedli tento duel do víťazného konca.

HC winLand Michalovce - Tatran Prešov 28:33 (13:18)
Pok. hody: 5/3 - 3/2. Vylúčení: 3:4. Rozhodovali: Gedeon, Vydra. Divákov: 800.

Michalovce: Bumbera, Popčák - Kučer 1, Hruščák 11/3, Kollár, Regenda, Frajkor 3, Kocák 2, Cibere, Kohút, Gamrát 3, Huňady, Petrov 5, Tybulevič 3, Géci.

Prešov: Krupa, Verkič - Rábek 5, Marušák, Hrstka 3/1, Urban M., Krok 1, Kristopans 6, Sobol, Radčenko 2, Urban L., Tumidalský 1, Číp 3, Guzy, Antl 7/1, Petro 5.

Uverejnené: 27.09.2012 21:01:42