Iuventa v šlágri s Veselí nerozhodne

Hádzanárky michalovskej Iuventy remizovali v šlágri 4. kola doma s Veselí nad Moravou 25:25 (14:13), čím stratili prvý bod v tomto súťažnom ročníku. Vo WHIL teraz nasleduje reprezentačná prestávka. Hneď po nej sa zverenky trénera Jána Packu predstavia v stredu 10. októbra v predohrávke 5. kola na palubovke Olomouca. Následne v sobotu 13. októbra privítajú v Chemkostav aréne opäť Veselí nad Moravou, tentoraz už v úvodnom súboji druhého kola Pohára víťazov pohárov.

V zápase dvoch minulosezónnych najlepších tímom WHIL sa hrala zaujímavá rýchla hádzaná, no s obrovským množstvom chýb na oboch stranách. V celom zápase ani jeden tím druhému neodskočil na viac ako dvojgólový rozdiel. Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácej Iuvente, ktorá po góle Trehubovej viedla v 6. minúte - 3:1. Hostky sa ale rýchlo otriasli a už o niekoľko sekúnd bol po presnom zásahu Flekovej stav vyrovnaný - 3:3. V 14. minúte po góle Snopovej viedla domáca Iuventa opäť o dva góly - 8:6. Veselí ale kontrovalo troma gólmi v rade a po presnom zásahu Tomečkovej po prvýkrát v zápase viedlo - 8:9. Od tohto momentu sa družstvá do konca polčasu naťahovali o každý jeden gól. Iuventa išla opäť do dvojgólového vedenia v 28. minúte, keď Wollingerová presnou strelou upravovala na - 13:11. Hostky ale rýchlo kontrovali Chmelařovou s Rajnohovou a stav zápasu bol na začiatku 30. minúty opäť vyrovnaný - 13:13. Posledné slovo v prvom dejstve patrilo domácej Iuventu, ktorú Trehubová poslala do jednogólového polčasového vedenia - 14:13.

Aj v druhom polčase sa hrala vyrovnaná hádzaná. Domáce hráčky síce v 37. minúte po presnom zásahu Geričovej viedli o dva góly - 17:15, no hráčkam Veselí vynikajúco vyšiel následný úsek, ktorý vyhrali 4:1 a v 45. minúte po góle Rajnohovej už viedli o dva góly oni - 18:20. Tréner Packa na tento moment zareagoval oddychovým časom, ktorý jeho zverenkám pomohol. Šnúrou troch gólov sa totiž dostali do vedenia, keď v 50. minúte dávala Bachyrievová na - 21:20. Následne sa oba tímy opäť ťahali o každý jeden gól. Domácej Iuvente pomohla presilová hra po vylúčení Šterbovej a zverenky trénera Packu sa v 55. minúte opäť ujali dvojgólového vedenia - 25:23. Záver zápasu ale patril hráčkam Veselí, ktorým sa podarilo presne sto sekúnd pred koncom vyrovnať Chmelařovou na - 25:25. V posledných sekundách sa obe tímy ešte snažili strhnúť vedenie sa svoju stranu, no ani jednému sa gól streliť nepodarilo, a tak sa zrodila zaslúžená remíza.

Michalovce - Veselí n./M. 25:25 (14:13)

Pok. hody: 5/4 - 2/2, vylúčené: 2 - 2. Rozhodovali: Cipov a Pastierik - 800 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Kudročová, Medveďová - Bachyrievová 1, Bačíková, Geričová 2, Szöllösiová 1, Kovaličková, Rebičová, Hollá 2, Tobiašová 6, Hvostaľová, Wollingerová 2, Snopova 2, Vinyukova, Trehubova 9/4.

HK BRITTERM: Vyhlídalová, Nejezchlebová, Zvoničová - Rajnohová 3, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová, Štěrbová 3, Jandásková 1, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 1, Chmelářová 5, Fleková 4, Kočí, K. Salčáková 8/2.

Ďalšie výsledky 4. kola WHIL: Partizánske - Písek 31:25 (19:14), Most - Zlín : (18:9), Poruba - Jindřichuv Hradec 39:17 (23:9), Šaľa - Slavia Praha 28:23 (18:10), Senec - UDHK Nitra : (:). Voľno mal Olomouc.

Nasledujúci program Iuventy:

predohrávka 5. kola WHIL: Olomouc - IUVENTA (streda 10. 10. 2012 o 17.30 hod.),

prvý zápas 2. kola PVP: IUVENTA - Veselí n./M. (sobota 13. 10. 2012 o 17.30 hod.),

odveta 2. kola PVP: Veselí n./M. - IUVENTA (sobota 20. 10. 2012 o 17.00 hod.),

6. kolo WHIL: IUVENTA - Partizánske (sobota 27. 8. 2012 o 17.30 hod.).

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 28.09.2012 20:07:41