Dukla tróni na čele, v piatok privíta Detvu

Hokejisti HK Dukla Michalovce zostali na čele tabuľku I. ligy aj po svojom víťazstve na ľade Spišskej Novej Vsi (4:3 po samostatných nájazdoch). Zápas na Spiši bol špecifickým predovšetkým pre obrancu Dukly Jozefa Hrubého, ktorý práve v tomto meste začínal s hokejom. Produktívny bek neostal svojim krajanom nič dlžný, keď po jeho prihrávke vyrovnával Vorobel na 3:3 a poslal tak stretnutie do predĺženia. Dukla môže svoju víťaznú sériu natiahnuť už v piatok, kedy o 17.00 privítajú jej hráči Detvu.

Jozef Hrubý proti "svojim" zaznamenal jednu asistenciu

Zaspali prvú tretinu

Na víťazstvo Dukly to zo začiatku určite nevyzeralo. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka totiž po prvej tretine prehrávali po góloch Lukáša Nováka 0:2 a v úvode navyše strelil tretí gól Spišiakov Jánošík. V týchto chvíľach to s Duklou nevyzeralo najlepšie. „Prvú tretinu sme zaspali. Domáci boli vo všetkom lepší. V tom istom sme pokračovali aj v úvode druhej časti, kde sme inkasovali tretí gól,“ uviedol obranca HK Dukla Jozef Hrubý, ktorý na Slovensku obliekal aj dres Popradu, Kežmarku, či Spišskej Novej Vsi. Hráči Dukly sa však spamätali a od polovice druhej tretiny boli lepším družstvom. Svoju prevahu pretavili v tri strelené góly, keď do konca druhej tretiny sa strelecky presadili Fajčák so Šimčákom a vyrovnanie priniesol svojim gólom v tretej tretine Vorobel. „Nejako sme sa pozviechali. Spišiaci si asi mysleli, že majú po zápase, a tak ako sme im darovali tri góly, tak isto sa to aj podarilo aj im. Veľmi nám pomohol, hlavne z psychického hľadiska, gól na konci druhej tretiny, keď sme znížili na 2:3. V poslednej časti sa nám podarilo vyrovnať a poslať tak zápas do predlženia. Myslím si, že sa zrodila zaslúžená remíza. V trestných strieľaniach sme mali tentoraz viac šťastia my,“ poznamenal odchovanec spišskonovoveského hokeja. Ten proti svojmu materskému klubu zaznamenal jednu asistenciu, keď prihrával na vyrovnávajúci gól. „Ja som v tom určite nevidel veľký problém, že som Spišiak a hrám proti svojim. Teraz som v Michalovciach a hájim farby tohto klubu.“

Detvu príliš nepozná

Dukla tak natiahla víťaznú sériu na sedem zápasov, keď za kratší koniec jej hokejisti ťahali iba v prvom kole, v ktorom prehrali na domácom ľade s Topoľčanmi (3:4 po samostatných nájazdoch). Prvá hokejová liga pokračuje v zrýchlenom tempe už v piatok, kedy michalovskí hokejisti na vlastnom ľade privítajú šiestu Detvu. „Musím povedať, že tohto súpera veľmi nepoznám. Na Slovensku som totiž tri roky nehral. Musíme  do toho ísť ako do každého iného zápasu,“ zdôraznil Jozef Hrubý, ktorý do Michaloviec prišiel pred touto sezónou a naposledy pôsobil v rumunskom HSC Czikszereda.

Výsledky 8. kola I. hokejovej ligy:

Spiš. N. Ves - Michalovce 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 0:1, 0:0, 0:1), MHk 32. L. Mikuláš - MŠHK Prievidza 5:3 (2:2, 2:1, 1:0), Bemaco HC 46 Bardejov - HC Dukla Senica 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1), HK 95 Považská Bystrica - HK Trebišov 6:5 (3:2, 2:1, 1:2), HC Prešov 07 - HC Topoľčany 2:5 (1:1, 0:2, 1:2), HC 07 Detva - HK Gladiators Trnava 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)