Slovenská 19-tka s Kovaľom a Dankom s hladkou výhrou

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov zvíťazili vo štvrtok v bosnianskom Sarajeve nad Kazachmi vysoko 5:0 (3:0) vo svojom úvodnom stretnutí na turnaji prvej fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2013 tejto vekovej kategórie. Skóre duelu otvoril v 14. min vlastný gól Chalezova, potom sa spomedzi zverencov Milana Malatinského presadili ešte v I. polčase Stanislav Lobotka a Ondrej Duda z pokutového kopu. Po zmene strán dvakrát rozvlnil sieť Šimon Šmehýl. V sobotu 13. októbra nastúpia mladí Slováci proti domácim reprezentantom, o tri dni neskôr vyzvú Nórov. V stretnutí proti Kazachstanu dostal v základnej zostave príležitosť aj stredopoliar MFK Zemplín Michalovce Róbert Kovaľ, ktorý odohral celý zápas. Do súboja zasiahol aj ďalší michalovský záložník Stanislav Danko, ktorý v 67. minúte vystriedal Ondreja Dudu.

Slovensko 19 - Kazachstan 19 5:0 (3:0)

Góly: 14. vlastný Chalezov, 15. Lobotka, 19. O. Duda (11 m), 48. a 86. Šmehyl

ŽK: Rodionov, Pavlov, Makajev (všetci Kazachstan)

Rozhodoval: Beiri (Švajčiarsko)

SLOVENSKO 19: P. Lukáč - Habánek, Šatka, Čiernik, Mazáň - Šmehyl, Lobotka, KOVAĽ, J. Mihalík (82. Steinhü�bel) - O. Duda (67. S. DANKO), M. Marcin (62. Čery)

KAZACHSTAN 19: Pavlov (87. Golubniči) - Adilchanov, Chalezov, Aslan, Keiler - Chajrullin, Askarulij, Li, Šajchov (69. Sagyndyk) - Makajev, Suley