Iuventa prelomila veselskú kliatbu - do odvety ide s osemgólovým náskokom

Hádzanárky Iuventy Michalovce konečne prelomili veselskú kliatbu, keď aktuálneho držiteľa titulu vo WHIL porazili na domácej pôde v prvom zápase druhého kola Pohára víťazov pohárov o osem gólov 30:22. Michalovčanky si tak vypracovali do odvety, ktorá sa bude konať na budúcu sobotu sľubný náskok. Dodajme, že na postupujúceho čaká v treťom kole ruský vicemajster HC Rostov na Done.

V úvodnom zápase druhého kola Pohára víťazov pohárov sa hrala zaujímavá hádzaná. Jeho skóre otvorila v prvej minúte domáca kanonierka Tobiašová. Hostky síce odpovedali gólom Šterbovej, no úvod aj tak vyšiel lepšie Iuvente, ktorá v 8. minúte viedla po presnom zásahu Trehubovovej - 4:2. Domáce hráčky aj naďalej v prvom polčase kontrolovali priebeh hry. Vynikali pevnou obranou, za ktorou stála výborná Kudročová. Hlavne vďaka nej sa po dvoch góloch Wollingerovej v rade a presnom zásahu Tobiašovej ujali domáce hráčky šesťgólového vedenia - 12:6. Záver prvého polčasu ale vyšiel lepšie hostkám, ktorým sa podarilo skorigovať na trojgólový rozdiel, keď po presnom zásahu Vinklářovej bol stav - 13:10. V posledných sekundách ešte prekvapila brankárku Vyhlídalovu ďalekonosnou strelou z polovice ihriska Bachyrievová - 14:10.

Ukrajinská legionárka bola na konci úspešnej akcie aj na začiatku druhého polčasu. Keď sa následne presadila aj Szollosiová, stav stretnutia bol opäť o šesť gólov - 16:10. Následne síce odpovedala gólom aj Rajnohová, no po presnom zásahu Tobiašovej viedla Iuventa v 41. minúte opäť o šesť gólov - 18:12. Následný 7-minútový úsek ale domácim hráčkam nevyšiel, keď zahodili päť náskokov z bránkoviska v rade. To Veselí využilo a po góle Rajnohovej Iuventa v 47. minúte viedla už iba o dva góly - 18:16. Našťastie sa rozstrieľala kanonierka Iuventy Lucia Tobiašová, ktorá troma gólmi v rade poslala Iuventu do päťgólového vedenia - 21:16. Domáce hráčky aj naďalej pokračovali vo svojej hre. V 53. minúte dávala Szollosiová už na 24:17. Aj záver zápasu vyšiel lepšie Iuvente. Tá po dvoch premenených sedemmetrových hodoch viedla už o deväť gólov - 27:18. Takýto gólový rozdiel si Iuventa udržiavala až do konca. Po záverečnom klaksóne ešte Salčáková zo sedemmetrového hodu zmiernila prehru svojho tímu - 30:22. Iuventa si aj napriek tomu osemgólovým víťazstvom výrazne priblížila postup do tretieho kola Pohára víťazov pohárov.

Michalovce - Veselí n./M. 30:22 (14:10)

Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčené: 5 - 5. Rozhodovali: Mazeika a Mindaugas (obaja Litva) - 1200 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 3, Bačíková, Geričová, Szöllösiová 4, Kovaličková, Rebičová 1, Hollá, Tobiašová 10/4, Hvostaľová, Wollingerová 4, Snopova 5, Vinyukova 1, Trehubova 2.

HK BRITTERM: Vyhlídalová, Nejezchlebová, Zvoničová - Rajnohová 2, Kratochvílová, Jagošová, Štěrbová 2, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 6/2, Chmelářová 3, Fleková 4, Kočí 2, K. Salčáková 3/1.