Povinnné víťazstvo HC winLand

Hádzanári HC winLand Michalovce boli úspešní aj v druhom domácom dueli v rade. Po stredajšej výhre nad Topoľčanami tentoraz na domácej pôde zdolali Modru 33:29 (19:14). Michalovčania sa doma predstavia aj do tretice, keď v stredu 24. októbra o 18.00 privítajú posledný celok tabuľky Tipos Extraligy 1. MHK Košice.

Oproti stredajšiemu zápasu sa tentoraz vo winLand aréne hrala úrovňou o niečo slabšia hádzaná. Domáci winLand síce nastúpil aj s trojicou Hruščák, Géci, Fajkor, ktorá si v stredu odpykala svoj trest za zápas v Nových Zámkoch, no bez zranených Regendu, či Kohúta a na lavičke celý zápas presedel ďalší maród Kučer. Skóre stretnutia síce otvorili Tschuřom hostia, no tempo hry od začiatku diktoval domáci winLand. Ten sa poriadne rozbehol až v 10. minúte, keď po šnúre troch gólov viedol - 7:3. Domáci hráči naďalej pokračovali vo svojej aktivite a po presnom zásahu Frajkora v 15. minúte viedli zverenci trénera Ľuboša Hudáka o šesť gólov - 11:5. Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Ten Modre naozaj pomohol, pretože v 23. minúte viedli Michalovce už iba o jeden gól - 13:12. Záver prvého dejstva ale vyšiel lepšie winLandu. Ten sa ujal šnúrou piatich gólov v rade v 30. minúte šesťgólového vedenia - 19:13. V záverečných sekundách ešte hosťujúci Berner korigoval vedenie Michaloviec na 19:14.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Domáci hádzanári si udržiavali štvor - či päť gólový náskok. V 42. minúte po góle dnes dvanásťgólového Hruščáka viedli Michalovčania - 24:17. Hostia sa ale nevzdávali a hlavne vďaka streleckej muške bratov Michala a Mateja Fázikovcom sa držali v zápase. O desať minút neskôr po góle práve Martina Fázika bol rozdiel už iba štvorgólový - 26:22. Kanonier Hruščák ale opäť zatrúbil do útoku a dvoma presnými strelami v rade definitívne zlomil odpor nováčika Tipos Extraligy. Záver stretnutia sa už len dohrával, a tak si Michalovčania aj v druhom domácom stretnutí pripísali dva body a v tabuľke Tipos Extraligy sa naďalej derú nahor.

HC winLand Michalovce - HaO TJ Slovan Modra  33:29 (19:14)
Pok. hody: 3/3 - 3/3. Vylúčení: 3:4. Rozhodovali: Cipov, Pastierik. Divákov: 380.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer, Hruščák 12/3, D. Ondo - Eštok, Frajkor 3, Kocák 1, Cibere, Gamrát 5, Petrov 4, Huňady, Tibulevyč 5, Géci 3.
Modra: Štrbák, Kosák - Tschur 3, Kintler 3/3, Bača 1, Hollan, Šimášek 2, Michal Fázik 8, Matej Fázik 6, Michalko, Bome, Berner 6.