Postupová prehra Iuventy

Hádzanárky michalovskej Iuventy prehrali v odvetnom stretnutí druhého kola Pohára víťazov pohárov na pôde českého Veselí nad Moravou tesne 23:24, no keďže pred týždňom doma vyhrali bezpečne 30:28, vybojovali si postup do ďalších bojov. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia na budúcu sobotu doma v rámci 6. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL proti Partizánskemu.

Šiestimi gólmi do siete Veselí sa blysla Terezia Szollosiová

Iuventa nastúpila na pohárovú odvetu už bez strednej spojky Julie Bachyrievovej, ktorá je tehotná. Napriek tomu sa zásluhou Szollosiovej ujala po minúte vedenia, ktoré bolo, žiaľ, posledné v tomto stretnutí. Zakrátko vyrovnala Rajnohová (1:1) a potom Salčáková dvoma gólmi získala pre domáce vedenie 4:1. Iuventa v 9. minúte prerušila strelecké mlčanie a Trehubovou znížila na 4:2. O dva góly bol rozdiel v skóre aj o minútu neskôr, keď Tobiašová pri oslabení korigovala na 5:3. V 14. minúte znížila aktívna Vinyuková na 8:7, ale o tri minúty domáca Štěrbová zvýšila na najvyšší únik v stretnutí (11:7). O minútu neskôr, keď bol stav 12:8, si domáci tréner Pavol Jano vybral oddychový čas. Ten využila Iuventa, predovšetkým Vinyuková, ktorá si vypýtala dve sedmičky, a potom sama v 25. minúte z uhla vsietila kontaktný gól (12:11). O dve minúty strelila Fleková svoj jediný gól v zápase (13:11) a oddychový čas si vybral aj michalovský lodivod Ján Packa. Vyplatilo sa, v 29. minúte opäť Vinyuková znížila na 13:12, ale Salčákovej sedmička v čase 29:40 znamenala polčasové skóre 14:12.

Salčáková strelou z krídla otvorila sj skóre druhého dejstva 15:12, čo bol zároveň druhý najvyšší únik domácich po prestávke. O tri góly totiž Veselí viedlo aj v 38. minúte po presnom zásahu Chmlářovej z ostrého uhla. - 18:15. V 44. minúte Tobiašová premenenou sedmičkou korigovala na 20:19, ale Veselanky sa nevzdávali. Hoci góly už strieľali ťažšie ako dovtedy, v 49. minúte Chmelářová zvýšila na 22:20. To už bolo jasné, že domáce môžu na postup zabudnúť, čo dokumentovala aj ich následná deväťminútová šnúra bez vsieteného gólu. V 55. minúte Wollingerová vyrovnala v oslabení na 22:22. V 58. minúte si tréner Veselí Pavol Jano vyžiadal oddychový čas a Štěrbová jeho pokyny zúžitkovala dokonale - 23:22. V rovnakej minúte Tobiašová zo sedmičky vyrovnala (23:23), ale rivnakú možnosť v čase 58:44 odmietla - jej strela z pokutového hodu skončila na žrdi Vyhlídalovej brány... Škoda, lebo v čase 59:27 mala rovnakú možnosť Salčáková, ktorá Medveďovú prekonala - a Veselí išlo do vedenia. Záverečný nápor už nič na výsledku 24:23 nezmenil, čo znamená, že Iuventa postúpila do ďalších bojov.

Ján Packa (tréner Iuventy): "Som spokojný s postupom. V pohári platí iná matematika, my sme sem prišli uhrať postup, čo sa nám po dobrom výkone aj podarilo. Som rád, že sme mali priebeh duelu pod kontrolou, nedovolili sme získať Veselí výraznejší náskok a nádej na obrat v boji o účasť v 3. kole. O víťazstve domácich rozhodlo dnes šťastie. My sme 70 sekúnd pred koncom nepremenili sedmičku, súper bol 40 sekúnd pred záverom úspešný."

Veselí n./M. - Michalovce 24:23 (14:12)

Pok. hody: 8/7 - 6/5, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Ilieva a Karbeska (obe Macedónsko) - 300 divákov.

HK BRITTERM: Vyhlídalová, Nejezchlebová, Zvoničová - Rajnohová 2, Kratochvílová, Drotárová,  Jagošová, Štěrbová 4, Jandásková 1, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 1/1, Chmelářová 4, Fleková 1, Kočí 1, K. Salčáková 10/6.

IUVENTA: Kudročová, Medveďová - Bačíková, Geričová, Szöllösiová 6, Kovaličková, Rebičová, Hollá, Tobiašová 7/5, Hvostaľová, Wollingerová 1, Snopova 2, Vinyukova 4, Trehubova 3.