Basketbalisti 1. BK-D s prvou domácou výhrou

Basketbalisti 1. BK-D Michalovce zvíťazili v stretnutí 5. kola II. basketbalovej ligy skupina Východ nad celkom UVL Košice 78:56. Michalovskí basketbalisti tak dosiahli v tomto ročníku svoju prvú výhru na domácej palubovke. 1. BK-D sa najbližšie predstaví na pôde súpera, keď v rámci šiesteho kola absolvuje zápas na pôde Sabinova.  Najbližšie stretnutie na domácej palubovke odohrajú naši muži v sobotu 11.novembra, kedy o 18.00 privítajú v telocvični GPH celok Eilatu Prešov.

1.BK D Michalovce - UVL Košice 78:56 (14:12,19:11,24:12,21:21)
Strelci: Janošov 18, Maškulík 16, Holda 14 (4 trojky), Mižák a T. Mitterpák po 12

Prezident 1. BK-D Ladislav Janošov: "UVL Košice je skúsené družstvo, ktoré už roky patrí medzi špičku II. ligy. Naši chlapci sa však na tohto súpera dobre pripravili. Na stretnutie sme nastúpili aj s dlhodobo zranenými Holdom a Hocmanom, čo družstvu výrazne pomohlo. Hra teda bola omnoho lepšia, ako pri ostatnom stretnutí s Kapybaramy Košice. To sa prejavilo už v polčasovom desaťbodovom náskoku. V druhom dejstve sa nám vydaril nástup a rázom sme súperovi odskočili na dvadsaťdva bodový rozdiel. To bol najdôležitejší krok k nášmu víťazstvu. Posledná štvrtina bola najvyrovnanejšia z hľadiska skóre, ale dá sa povedať, že naši zverenci hrali v pohode a jednoznačne kontrolovali vývoj zápasu. Základom úspechu v  tomto zápase bol kolektívny výkon družstva, ktorého výkonnosť môže ešte rásť."