Dukla opäť lídrom, zajtra v Topoľčanoch

V piatok sa 11. kolom ukončila prvá štvrtina I. hokejovej ligy. Michalovskí hokejisti v tomto kole privítali tabuľkového suseda Liptovský Mikuláš, ktorý domov vyprevadili s prehrou 3:6. Keďže ich priamy konkurent Senica získala v tomto kole iba dva body, Dukla Michalovce sa vrátila na čelo tabuľky, ktorú vedie o skóre pred Záhorákmi. Michalovčania sa najbližšie predstavia na ľade Topoľčian, doma ich budeme môcť vidieť v piatok 26. októbra, kedy v Zemplínskom derby privítajú Trebišov.

Spokojnosť aspoň s presilovkami

Michalovská Dukla privítala v piatok svojho tabuľkového suseda, tretí Liptovský Mikuláš. Jej hráči tak museli rýchlo zabudnúť na prehru v Trnave, pretože ich čakal nepríjemný súper. Michalovčania sa s týmto veľmi dobre vyrovnali a po výhre 6:3 sa opäť vrátili na víťaznú vlnu. „Diváci videli hokej viac ako prvoligovej úrovne. Nám nevyšla hlavne prvá tretina. Od druhej časti sme boli Michalovčanom oveľa väčším súperom. No aj napriek tomu, podľa mňa domáci zvíťazili zaslúžene,“ uviedol lodivod Liptovského Mikuláša Dušan Halahija, ktorého zverenci sa aj napriek neskorému príchodu na zápas ujali rýchlo vedenia gólom Mravca. „To bolo asi jediným pozitívnym zjavom v prvej časti,“ poznamenal Halahija, s ktorého slovami treba len súhlasiť. Dukla totiž hostí v prvej časti výrazne prestrieľala a štyrmi gólmi otočila priebeh zápasu. V ňom hostia všetky svoje góly strelili v presilových hrách, a tak mohol tréner Liptákov vyjadriť spokojnosť aspoň s tým. „S tým asi môžem byť jedine spokojný. Neboli to síce nejaké signálové góly, no napriek tomu, dať tri góly v tejto činnosti je dobrá vizitka.“

Znova na líderskej pozícii

Michalovčania chceli v zápase proti Liptákom odčiniť svoju utorkovú prehru 2:3 v Trnave a výkonom, či výsledkom sa im to aj podarilo. Od začiatku diktovali tempo hry a nezabrzdil ich ani úvodný gól hostí. Po ňom totiž štyrmi presnými zásahmi ešte v prvej tretine zlomili odpor súpera a v pohode dokráčali k víťazstvu 6:3. „Musím povedať, že my sme dnes odohrali výborný zápas. Som veľmi rád, že sme tak odčinili prehru v Trnave. Chlapci od začiatku veľmi dobre korčuľovali. Síce sme inkasovali ako prví, mojich hráčov tento moment zdravo naštartoval a následne bola hra v našej réžii,“ povedal po štvrtom domácom víťazstve v rade tréner Miroslav Ihnačák. Keďže priamy konkurent Dukly Michalovce Senica doma zaváhala a proti Spišskej Novej Vsi zvíťazila až po nájazdoch, zverenci trénera Ihnačáka sa po tomto kole, ktoré uzatvorilo prvú štvrtinu ligy, vrátili na čelo tabuľky. „Tak samozrejme, že sme spokojní. Mohli sme mať aj o niekoľko bodov viac, mrzí ma hlavne tá posledná prehra v Trnave,“ povzdychol si tréner Dukly, ktorého zverenci sú okrem prehry s Topoľčanmi (3:4 po samostatných nájazdoch) doma stopercentní. Práve na ľade Topoľčian sa predstaví Dukla najbližšie a cieľom jej hráčov bude vrátiť tomuto celku prehru z prvého kola. „To určite. Máme im čo vracať. Topoľčanom chceme v utorok vrátiť požičané späť a bol by som veľmi rád, keby sme sa odtiaľ nevracali naprázdno.“

Výsledky 11. kola I. hokejovej ligy

HK Dukla Michalovce - MHk 32. L. Mikuláš 6:3 (4:1, 1:1, 1:1), HC Topoľčany - HK Gladiators Trnava 5:3 (1:0, 3:1, 1:2), HK Trebišov - HC 07 Detva 6:4 (2:0, 3:1, 1:3), HC Dukla Senica - HK Spiš.N.Ves 6:5 po sam. nájazdoch (2:0, 0:2, 3:3, 0:0, 1:0), MŠHK Prievidza - HC Prešov 07 1:5 (1:0, 0:2, 0:3), Bemaco HC 46 Bardejov - HK 95 Považská Bystrica 6:1 (0:0, 4:1, 2:0)