Dukla vrátila Topoľčanom požičané - triumf po samostatných nájazdoch

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v 12. kole I. hokejovej ligy na ľade Topoľčian 3:2 po samostatných nájazdoch. Žochárom tak Dukla vrátila prehru z prvého kola, keď im na domácom ľade takisto podľahla po samostatných nájazdoch 3:4. Zverenci trénerskej dvojice Miroslav Ihnačák - Peter Mihaľo sa najbližšie predstavia doma, keď v piatok 26. októbra o 17.00 privítajú v Zemplínskom derby Trebišov.

V nájazdoch rozhodol kapitán Šechný

Dukla nastúpila na prvý zápas druhej štvrtiny I. hokejovej ligy s cieľom vrátiť Topoľčanom prehru z prvého kola, čo sa im na vlas podarilo. Tréner Ihnačák sa rozhodol do brány opäť poslať juniora Okoličányho. V prvej tretine stretnutia sa hral vyrovnaný hokej a skóre neotvoril žiaden tím. Na začiatku druhej časti domáci hokejisti nevyužili štvorminútovú presilovku po faule Šeligu. Následne tak prišiel trest. V presilovke na druhej strane našiel Fajčák Palovčíka a center druhej michalovskej lajny otvoril skóre - 0:1. O tri minútu už Dukla viedla o dva góly, keď sa po Kmiťovej prihrávke presadil kapitán tímu Šechný - 0:2. Domácim hokejistom sa kontaktný gól podarilo streliť ešte na konci druhej časti. V oslabení totiž ušla dvojica Gráčik - Hurtaj a druhý menovaný prekonal Okoličányho - 1:2. Topoľčany sa v záverečnej časti pokúšali o vyrovnanie, ktoré sa im nakoniec aj podarilo. V 49. minúte vyrovnal Denis Mihálik, ktorý tak poslal zápas do predĺženia. V ňom rozhodnutie neprišlo, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Tie tentoraz priniesli viac šťastia michalovskej Dukle, ktorá vďaka dvom premeneným nájazdom kapitána Šechného zvíťazila 3:2.

HC Topoľčany - HK Dukla Michalovce  2:3 po samostantých nájazdoch (0:0,1:2,1:0 - 0:0)

Góly: 36. Hurtaj (Gráčik) oslab/1, 49. D. Mihálik (M. Mihálik) - 31. Palovčík (Fajčák), 34. Šechný (Kmiť) pres/1, rozhodujúci samostatný nájazd Šechný.

Vylúčení: 3:5, navyše Gál (Top.) 10. min NAP_Z. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Fridrich - Kacej, Návratek. Divákov: 730.

Topoľčany: Hippik - Huba, Petrina, Guričan, Kutňanský, Gál, Mrázik, Čerňan, Tartaľ - Gráčik, Hurtaj, Bednárik - Káčer, J. Mihálik, Havlíček - Kľačanský, Drahovský, Bystričan - D. Mihálik, M. Mihálik, Uhrík.

Michalovce: Okoličány - Žemba, Hurbý, Vorobel, Š. Rusnák, Chovan, Šeliga, Gavura, Halapy - Kmiť, Šechný, Šimčák - Fajčák, Palovčík, Čavrk - Zorvan, Linet, Cmorej - Banovský.