Iuventa deklasovala Partizánske

Hádzanárky michalovskej Iuventy vyprášili v šlágri 7. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL doma Partizánske 36:23, keď do prestávky viedli 16:10. Zverenky trénera Jána Packu teraz čaká porcia až troch anglických týždňov za sebou, keď sa v priebehu osemnástich dní a v troch krajinách predstavia v šiestich náročných súbojoch.

Úvod zápasu vôbec nenasvedčoval tomu, že Iuventa vyhrá dvojciferným rozdielom. Domáce hráčky mali totiž pomalší úvod a hostky to využili, keď až do 12. minúty bol stav vyrovnaný - 6:6. Potom sa ale naplno rozbehol iuvenťácky stroj. Gólmi Szollosiovej a Trehubovej išla Iuventa do vedenia - 8:6 a potom až do konca prvého polčasu svoj náskok jej hráčky zveľaďovali. V 22. minúte po góle Szollosiovej Iuventa viedla 12:8 a na tento stav zareagovala tréner hostí Tomáš Hlavatý oddychvým časom. Ten jeho zverenkám vôbec nepomohol a po presných zásahoch Rebičovej a Vinyukovej viedla v 28. minúte domáca Iuventa 16:9. Skóre prvého polčasu uzavrela premenenou sedmičkou najlepšia hráčka hostí Michnová - 16:10.

Iuventa mala výborný nástup do druhého dejstva, keď po góloch Wollingorovej a dvoch Snopovej viedli zverenky trénera Packu v 34. minúte - 19:10. Partizánskemu sa síce rýchlo podarilo skorigovať na 19:12, no v 40. minúte po góle ukrajinskej legionárky Snopovej Iuventa vyhrávala už o desať - 22:12. Domáce hráčky naďalej pokračovali v zveľadovaní svojho vedenia. Po presnom zásahu Trehubovej viedla Iuventa v 45. minúte o dvanásť gólov 25:12 a tréner Hlavatý opäť zareagoval oddychovým časom. Oproti prvému dejstvu time - out hosťom pomohol, keď dvoma gólmi Šátekovej Partizánske znížilo na 24:14. Iuventa ale opäť zapla na vyššie obrátky a výsledkom toho bol po góle Vinyukovej z 53. minúty stav - 31:18. Takýto gólový náskok si Iuventa udržiavala až do konca zápasu a víťazstvom tak zosadila Partizánske z čela tabuľky.

Michalovce - Partizánske 36:23 (16:10)

Pok. hody: 1/0 - 4/3, vylúčené: 6 - 2. Rozhodovali: Gabriš a Klinka - 900 divákov.

IUVENTA: Kudročová, Medveďová - Bačíková, Geričová 1, Szöllösiová 4, Kovaličková 2, Rebičová 1, Hollá 1, Tobiašová 4, Hvostaľová, Wollingerová 5, Snopova 5, Vinyukova 8, Trehubova 5.

HK DANLOG: Súlovská, Škvareninová - Legéňová, Kubáňová, Szokeová, Kankulová, Z. Janšáková 2/1, Šáteková 4, Michnová 10/2, Hodošková 2, Kertészová 1, Minarčíková 4, Bettáková.

Ostatné výsledky 7. kola WHIL, sobota 27.10.2012: Zlín - Šaľa 20:41 (9:21), Písek - Poruba 25:40 (10:20), Veselí nad Moravou - ŠKP Senec 26:19 (14:8), Olomouc - Most 25:30 (12:13). Nedeľa 28.10.2012: UDHK Nitra - Slavia Praha (18.00).

Nasledujúci program Iuventy:

8. kolo WHIL: Most - IUVENTA (streda 31. 10. 2012 o 17.00 hod.),

9. kolo WHIL: IUVENTA - Senec (sobota 3. 11. 2012 o 17.30 hod.),

predohrávka 10. kola WHIL: Poruba - IUVENTA (streda 7. 11. 2012 o 18.00 hod.),

1. zápas 3. kola PVP: IUVENTA - Rostov na Done (nedeľa 11. 11. 2012 o 17.30 hod.),

predohrávka 11. kola WHIL: IUVENTA - Šaľa (streda 14. 11. 2012 o 17.30 hod.),

2. zápas 3. kola PVP: Rostov na Done - IUVENTA (nedeľa 18. 11. 2012 o 18.00 hod.).

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 27.10.2012 20:09:37