Dukla zvalcovala poslednú Prievidzu - videá Linet a Ihnačák

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v 15. kole I. hokejovej ligy na domácom ľade nad Prievidzou vysoko 10:3. O góly Dukly sa postarala trikrát Banovský, dva razy Linet, Fajčák a po jednom presnom zásahu pridali Hrubý, Zorvan a Chovan. Michalovčania sa najbližšie predstavia v Bardejove, doma ich budeme môcť vidieť v nedeľu 4. novembra, kedy o 17.00 privítajú Považskú Bystricu.

Michalovčania nastúpili na zápas proti poslednému tímu tabuľky bez stále zranených Čížeka, Cmoreja, ku ktorým sa v týchto dňoch pridal aj Kmiť. Úvod stretnutia veľa hokejovej krásy nepriniesol. Hokejisti Dukly sa rozbiehali pomalšie. Prvý gól zápasu dosiahol v 9. minúte mladík Banovský, ktorému krásne nabil veterán Šechný - 1:0. O niekoľko desiatok sekúnd mohol skórovať v presilovke Žemba, jeho strela ale skončila na žŕdke. V 15. minúte ale už Dukla viedla dvojgólovým rozdielom, keď počas presilovky prestrelil Hrubý všetko, čo mu stále v ceste - 2:0. Dve minúty nato ušiel obrane hostí Zorvan, ktorý našiel štrbinku medzi betónom a lapačkou hosťujúceho Holzera a upravil na - 3:0.  To ešte nebolo všetko, keďže presne tridsaťtri sekúnd pred koncom  prvej časti Šimčák našiel spoza brány Lineta a pre toho nebol problém skórovať - 4:0. Týmto gólom center tretieho útoku vyhnal hosťujúceho Holzera z brány.

Aj druhá tretina sa odohrávala prevažne pred bránou hosťujúceho tímu. V 25. minúte počas presilovky Rusnák našiel Fajčáka a pre michalovského mladíka nebol problém poslať puk do prievidzskej brány po piatykrát - 5:0. Hostia sa dostávali pred Kuraliho len ojedinele. Jeden z mála ich výpadov zakončil presným zásahom v 31. minúte Mendel - 5:1. O tri minúty neskôr opäť udrela Dukla, keď sa po úniku presadil Linet - 6:1. V 38. minúte bol pri úniku faulovaný Banovský a hlavný rozhodca nariadil samostatný nájazd. Ten michalovský mladík chladnokrvne premenil - 7:1.

Dukla dominovala aj v úvode tretej tretiny a zo svojej prevahy vyťažila dva góly. Najskôr sa presadil Chovan a po ňom svoj tretí presný zásah v stretnutí zaznamenal Banovský - 9:1. Fanúšikovia si začali žiadať vytúžený desiaty gól a na rozdiel od piatku ich prianie bolo tentoraz vypočuté. V presilovej hre sa totiž presadil Fajčák a domáce publikum si tak mohlo desiatykrát zakričať gól - 10:1.  Michalovskí hokejisti po desiatom góle mierne poľavili, čo využili hostia sa skorigovanie výsledku, keď sa presadili Raček a Marek Mach – 10:3. Aj napriek tomu Dukla dosiahla vysoké víťazstvo, ktoré je pre nich siedme domáce v rade.

HK Dukla Michalovce - MŠHK Prievidza 10:3 (4:0, 3:1, 3:2)
Góly: 9. Banovský (Šechný, Drotár), 15. Hrubý (Šechný, Drotár) pres/1, 17. Zorvan (Linet, Šeliga), 20. Linet (Šimčák, Zorvan), 25. Fajčák (Rusnák, Palovčík) pres/1, 35. Linet (Zorvan, Šimčák), 39. Banovský, 45. Chovan (Linet, Šeliga), 48. Banovský (Šechný, Žemba), 49. Fajčák (Palovčík, Čavrk) - 31. Mendel, 51. Raček, 51. Mach (Penák, Hus)

Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolín - Bednár, Gavalier. Divákov: 1060.

Michalovce: Kurali - Žemba, Hrubý, Vorobel, Š. Rusnák, Šeliga, Chovan, Gavura, Halapy - Drotár, Šechný, Banovský - Fajčák, Palovčík, Čavrk - Zorvan, Linet, Šimčák.

Prievidza: Holzer (20. Belák) - Chromý, Bátora, Reitmayer, Adamec, Šimčo, Majer, Líška - Marek Mach, Kerata, Hús, Holúbek, Raček, Švenda, Penák, Mendel.