Dukla s ďalším vysokým domácim víťazstvom

Hokejisti HK Dukla Michalovce doma opäť vysoko vyhrali. Tentoraz na domácom ľade rozdrvili poslednú Prievidzu, ktorej nasúkali „desiatku“. Hostia sa dostali k slovu až v závere, kedy skorigovali pre nich nepriaznivé skóre na 10:3. V zápase výrazne vynikli mladíci v drese Dukly. Dvojica Fajčák a Linet zaznamenala po dva presné zásahy, Banovský dokonca strelil svoj prvý seniorský hetrik. Michalovčania do reprezentačnej prestávky odohrajú ešte dva zápasy. V piatok cestujú do Bardejova (kde vedenie klubu organizuje pre fanúšikov výjazd) a v nedeľu 4. novembra o 17.00 privítajú Považskú Bystricu.

Po slabšom úvode strelecký galakoncert

Michalovskí hokejisti si po Trebišove (9:1) na domácom ľade zgustli aj na poslednej Prievidzi, ktorú zdolali 10:3. Hostia sa k slovu dostali až po záverečnom poľavení Dukly, kedy sa im podarilo dvoma gólmi skorigovať na konečných 10:3. V úvode to ale na vysoké víťazstvo Dukly nevyzeralo. Michalovčania sa rozbiehali pomalšie a prievidzskú bránu odkiaľ až v 9. minúte mladík Banovský. „Je pravda, že sme začali trochu rozpačito. Po dvoch - troch strelených gólov sme sa ale rozbehli,“ poznamenal strelec prvého gólu Dukly, ktorý v prvej lajne popri Šechnom a Drotárovi zastúpil zraneného Kmiťa. „S Rišom Šechným a Drotárom sa spolu hral akurát jeden zápas v príprave. Myslím, že nám to spolu išlo aj tentoraz,“ podotkol Banovský.

Prvý hetrik

V stretnutí strelecky vynikli michalovskí mladíci. Fajčák s Linetom zaznamenali po dva góly, Banovský dokonca strelil svoj prvý seniorský hetrik. „Samozrejme, moje tri góly ma tešia. Je to môj prvý seniorský hetrik, no ja dúfam, že ich strelím ešte viacero. Určite som po dvoch góloch mal pred očami to, že mám šancu na hetrik. Ten sa mi nakoniec aj podaril a tomu som veľmi rád,“ uviedol trojgólový Banovský, ktorý pri úspešnom samostatnom nájazde vynikol efektnou zadovkou. „Už pred trestným strieľaním som zhruba vedel, čo chcem spraviť. Na tréningoch to aj skúšam a viackrát sa mi to podarilo. Som veľmi rád, že sa mi to podarilo aj v majstrovskom zápase. Samozrejme, keby sme nevyhrávali o viacero gólov, takýto nájazd neskúšam a zakončím ho normálne,“ s úsmevom poznamenal dvadsaťročný odchovanec michalovského hokeja, ktorý ešte nevie, čo ho v kabíne prvý hetrik bude stáť.  Na hokejistov Dukly do reprezentačnej prestávky čakajú ešte dva zápasy. V piatok absolvujú zápas na ľade Bardejova a v nedeľu o 17.00 privítajú Považskú Bystricu. „Čakajú nás ešte dva zápasy. Dúfam, že ich oba zvládneme a pred reprezentačnou prestávkou sa dostaneme ešte do väčšej pohody, v akej sme teraz. Bude to však veľmi ťažké, pretože hlavne Bardejov bude na domácom ľade určite hrýzť.“

Príď povzbudiť Duklu do Bardejova

Prvoligoví hokejisti HK Dukla Michalovce absolvujú v piatok o 17.30 východoslovenské derby na ľade Bardejova. Vedenie klubu sa rozhodlo, že pre svojich fanúšikov zorganizuje výjazd na toto stretnutie. Záujemcovia o výjazd sa môžu prihlásiť do štvrtka do 16.00 na telefónnom čísle 0918816382 alebo priamo na sekretariáte klubu. Cena výjazdu je 6 € na osobu. Výjazd sa však uskutoční len v tom prípade, že sa naň prihlási minimálne 30 záujemcov. Odchod autobusu je naplánovaný na piatok o 15.00 hod. spred hokejového štadióna. Zápas HC Bemaco Bardejov - HK Dukla Michalovce sa uskutoční v piatok 2. novembra o 17.30 hod. Neváhajte a príďte povzbudiť michalovských hokejistov do Bardejova!