Iuventa s prvou prehrou

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v 8. kole spoločnej slovensko - českej interligy WHIL na pôde DHC Baník Most o jeden gól 24:25 (12:12). Pre zverenky trénera Jána Packu je táto prehra ich prvou ligovou v tejto sezóne. Neúspešnú premiéru si tak v drese slovenského majstra odkrútila česká brankárska legenda Lenka Černá. Michalovčanky sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu 3. novembra o 17.30 privítajú ŠKP Piccars Senec.

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, ktoré išli gólmi Janouškovej a Martínkovej do rýchleho vedenia - 2:0. Za Iuventu sa prvýkrát trafila až v 6. minúte Vinyuková - 2:1. Jednogólový rozdiel medzi tímami ostával až do 7. minúty, kedy Tobiašová upravovala zo sedmičky na 4:3. Domáce hráčky ale kontrovali štyrmi presnými zásahmi v rade a po góle Weissenbilderovej viedli už 8:3! Iuvente pomohol oddychový čas. V 15. minúte po góle kanonierky Tobiašovej totiž zverenky trénera Jána Packu prehrávali už len o tri góly - 8:5. Takýto gólový rozdiel si domáce hráčky udržiavali až do 24. minúty. Záver polčasu ale vyšiel aj vďaka brankárke Černej Iepšie Iuvente. Česká legionárka piatimi zásahmi v rade pomohla svojim spoluhráčkam k tomu, že v 27. minúte znížili Snopovou na 12:11. Ukrajinská legionárka sa trafila do konca polčasu ešte raz, a tak aj jej zásluhou skončilo úvodné dejstvo remízou 12:12.

Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie opäť domácim, ktoré prvú päťminútovku vyhrali 5:1 a po góle Janouškovej v 35. minúte viedli o štyri góly - 17:13. Michalovčanky sa ale vrátili do zápasu a šnúrou štyroch gólov sa im podarilo Vinyukovou vyrovnať na 17:17. Od tohto momentu sa obe družstvá ťahali o každý jeden gól. V 50. minúte sa zásluhou Trehubovej Iuventa prvýkrát v stretnutí dostala do vedenia - 20:21. Následne michalovské hádzanárky viedli ešte raz, po góle Tobiašovej 21:22, no záver vyšiel lepšie domácim. Tie sa v 54. minúte Vítkovou ujali vedenia - 23:22 a to z rúk už nepustili. Po presnom zásahu Janouškovej viedli hráčky Baníka v 57. minúte 25:23 a tréner Packa reagoval na tento stav oddychovým časom. Jeho zverenkám sa v 57. minúte Vinyukovou ešte podarilo znížiť na jeden gól - 25:24. Dramatický bol samotný záver, zvlášť záverečné sekundy, keď najprv Vinyukovej bomba skončila na žrdi a v čase 59:46 trafila Snopová brvno... Domáce hráčky si teda vedenie so šťastím ustrážili a zostali tak na prvom mieste tabuľky.

Most - Michalovce 25:24 (12:12)

Pok. hody: 3/3 - 2/1, vylúčené: 1 - 4. Rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR) - 900 divákov.

DHC BANÍK: Bezpalcová, Müllnerová - Vaňková, Dvořáková, Tomášková 1, Beňušková 5/1, M. Vysloužilová 1, K. Vysloužilová, Martinková 5, Šplechtová, Vítková 3, Janoušková 6, Weisenbilderová 3, Siváková, Ručková 2, Kylarová.

IUVENTA: Kuščová, Černá, Medveďová - Bačíková, Geričová 1, Szöllösiová 1, Kovaličková 1, Rebičová, Hollá, Tobiašová 7/3, Hvostaľová, Wollingerová 1, Snopova 5, Vinyukova 6, Trehubova 2.

Ostatné výsledky 8. kola WHIL: Slavia Praha - Zlín 32:25 (17:9), Šaľa - Písek 38:22 (26:9), Poruba - Veselí nad Moravou 29:21 (11:9), ŠKP Senec - Olomouc 24:17 (:), J. Hradec - UDHK Nitra 28:27 (9:12). Partizánske malo voľno.

Nasledujúci program Iuventy:

9. kolo WHIL: IUVENTA - Senec (sobota 3. 11. 2012 o 17.30 hod.),

predohrávka 10. kola WHIL: Poruba - IUVENTA (streda 7. 11. 2012 o 18.00 hod.),

1. zápas 3. kola PVP: IUVENTA - Rostov na Done (nedeľa 11. 11. 2012 o 17.30 hod.),

predohrávka 11. kola WHIL: IUVENTA - Šaľa (streda 14. 11. 2012 o 17.30 hod.),

2. zápas 3. kola PVP: Rostov na Done - IUVENTA (nedeľa 18. 11. 2012 o 18.00 hod.).

Zdroj: iuventa michalovce