Iuventa "utrpela" povinné víťazstvo

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v domácom stretnutí 9. kola nad ŠKP Piccard Senec 34:25, aj keď do prestávky bol stav ešte nerozhodný 17:17. Zverenky trénera Jána Packu pokračujú kvôli povinnostiam v pohárovej Európe v rýchlom slede a už v stredu o 18.00 hod. sa predstavia v predohrávke 10. kola WHIL na palubovke ostravskej Poruby. Doma ich najbližšie uvidíme na budúcu nedeľu 11. novembra o 17.30 hod. v úvodnom súboji tretieho kola Pohára víťazov pohárov proti ruskému vicemajstrovi HK Rostov na Done.

Hráčky slovenského majstra chceli od úvodu zobrať opraty zápasu do vlastných rúk, čo sa im zo začiatku aj darilo. Aj vďaka zákrokom novej akvizície Lenky Černej si Michalovčanky vypracovali v 7. minúte vedenie - 4:1. Keď následne Tobiašová dávala na 5:2, tréner hostí Peter Olšavský zareagoval na situáciu oddychovým časom. Iuventu to ale nezastavilo a po góle Geričovej v 16. minúte viedli zverenky trénera Packu o štyri góly - 9:5. Zhruba od polovice prvého polčasu sa rozhodol tréner Senca Olšavský vysunúť obranu, čo jeho zverenkám prinieslo osoh. Po góle Kodajovej v 21. minúte totiž Senec znížil na rozdiel jediného gólu - 11:10. Až do konca prvého polčasu si Iuventa udržiavala jeden - až dvoj gólový náskok, ktorý v záverečnej minúte po vyrovnaní Štetákovej na 17:17 stratila.

Aj prvá desaťminútovka druhého polčasu bola vyrovnaná. Hosťujúce hráčky sa v úvode dostali po presnom zásahu Štetákovej prvýkrát do vedenia - 17:18. Potom ale prišli štyri góly Iuventy v rade a po presnej strele Snopovej jej hráčky viedli 21:18. Hostky však zdvihli hlavy a odpovedali podobnou mincou ako Iuventa, keď tromi gólmi v rade vyrovnali na 21:21. Po vyrovnaní prišli chvíle novej akvizície v bráne Iuventy Lenky Černej (v zápase mala 40% úspešnosť). Tá doslova na desať minút zavrela bránu. Po jej úspešných zákorokoch sa dostali domáce hráčky do rozhodujúceho vedenia, keď desaťminútovku od 40. do 50. minúty vyhrali 8:0. Od tohto stavu sa zápas už len dohrával a Iuventa tak dokráčala k povinnému víťastvu - 34:25.

Michalovce - Senec 34:25 (17:17)

Pok. hody: 1/1 - 2/1, vylúčené: 4 - 0. Rozhodovali: Mandák a Rudinský - 800 divákov.

IUVENTA: Černá, Medveďová - Bačíková, Geričová 4, Szöllösiová 6, Kovaličková 3, Rebičová 2, Hollá, Tobiašová 4/1, Hvostaľová, Snopova 8, Vinyukova 5, Trehubova 2.

ŠKP PICCARD: Ladicsová, Sedláčková - Neštická, Kochanová 3, Weibelová 4, Kodajová 7, Tučnovičová, Kupkovičová 1, Štefíková, Štetáková 4, V. Vasilenková 1, Polláková 5/1.

Ostatné výsledky 9. kola WHIL: Písek - Slavia Praha 29:41 (11:20), Partizánske - Most 27:28 (12:13), Veselí nad Moravou - Šaľa 28:24 (12:11), Olomouc - Poruba 30:35 (17:18), Zlín - J. Hradec : (:). UDHK Nitra má voľno.

Nasledujúci program Iuventy:

predohrávka 10. kola WHIL: Poruba - IUVENTA (streda 7. 11. 2012 o 18.00 hod.),

1. zápas 3. kola PVP: IUVENTA - Rostov na Done (nedeľa 11. 11. 2012 o 17.30 hod.),

predohrávka 11. kola WHIL: IUVENTA - Šaľa (streda 14. 11. 2012 o 17.30 hod.),

2. zápas 3. kola PVP: Rostov na Done - IUVENTA (nedeľa 18. 11. 2012 o 18.00 hod.).

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 03.11.2012 20:10:22