HC winLand s jedenásťgólovým pohodlným víťazstvom

Hádzanári HC winLand Michalovce porazili v stretnutí 13. kola Tipos extraligy na vlastnej palubovke celok Nových Zámkov 36:25 (16:10). Michalovčania tak využili zaváhanie Považskej Bystrici, ktorá nečakane prehrala v Modre 31:33 a dostali sa opäť na druhé miesto v tabuľke Tipos Extraligy. Čiernou škrvnou zápasu bol nezmyselný fyzický útok hosťujúceho Ivanova, na domáceho Hruščáka, za ktorý dostal hráč Nových Zámkov priamu červenú kartu a michalovský kanonier po ňom ostal do konca zápasu v opatere lekára, a do stretnutia už nezasiahol. Hráči HC winLand sa najližšie predstavia v Topoľčanoch, doma ich opäť uvidíme v sobotu 17. novembra, kedy o 18.00 privítajú Hlohovec.

V stretnutí viac ako priemernej úrovne mali domáci hádzanári celý zápas pod svojou kontrolou. Hostia z Nových Zámkov viedli iba raz, keď po Ivanovovom presnom zásahu viedli - 1:0. Od tohto momentu už vyhrávali až do konca zápasu domáci. Tí v prvom polčase dominovali v obrane, za ktorou stál takmer bezchybný Kolpak. Aj vďaka tomu mohli vyrážať do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich sa gólom Petrova v 8. minúte ujali vedenia - 5:2. Trojgólový náskok si hráči HC winLand udržiavali až do 20. minúty, kedy viedli (8:5). Následne hostia v priebehu niekoľkých sekúnd dvakrát skórovali a po presnom zásahu Siváka bol v 21. minúte stav - 8:7. To bolo však zo strany hostí všetko. WinLand kontroval šiestimi gólmi v rade a góle Gamráta viedli v 26. minúte zverenci trénera Ľuboša Hudáka (13:7). Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom, no šesťgólový rozdiel ostal až do konca polčasu. V jeho záverečných sekundách upravoval domáci ostrostrelec Hruščák na - 16:10.

Michalovský kanonier dal o sebe vedieť aj v úvode druhého dejstva, keď po jeho dvoch góloch viedol winLand - 18:10. Domáci pokračovali vo svojej hre a po góle mladého Kocáka viedli jeho hráči v 34. minúte už o deväť gólov (20:11). Hosťom sa síce podarilo znížiť v 36. minúte na (20:13), no po dvoch góloch Hruščáka winLand viedol opäť o deväť gólov - 22:13. To už nevydržal hosťujúci Ivanov a v 38. minúte nezmyselne udrel päsťou domáceho kľúčového hráča Hruščáka, za čo videl priamu červenú kartu. Keďže emóciami nabité bolo aj predchádzajúce stretnutie v Nových Zámkoch, po tomto momente sa čakalo, že sa niečo podobné zopakuje aj v Michalovciach. To sa ale nestalo a zápas sa dohral v kľudnej atmosfére. Po góle v dnešnom zápase najlepšieho hráča Petrova sa Michalovčania v 51. minúte ujali vedenia o jedenásť gólov - 30:19 a tento rozdiel si udržali až do konca zápasu. Odovzdaní hostia sa v závere nezmohli ani na zníženie. Minarovič síce v záverečnej minúte znižoval na (35:25), no posledné slovo patrilo domácemu Kocákovi, ktorý v záverečných sekundách upravoval na konečných - 36:25.

HC winLand Michalovce - HC Štart Nové Zámky  36:25 (16:10)
Pok. hody: 3/3 - 3/1. Vylúčení: 4 - 5. ČK: 38. Ivanov (N.Z.) - priama červená karta za udretie súpera. Rozhodovali: Gedeon, Vydra. Divákov: 480.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer, Hruščák 8/2, Frajkor, Kocák 3, Cibere 2, Gamrát 6, Petrov 9, Huňady 3/1, Tibulevyč 3, Geci 2.

Nové Zámky: Šuba, Fabian - Monczka 1, Minarovič 6, Horvath, Čačič 1, Bakos 4, Pogány 1, Szapu 2, Bokol 1, Sivák 4, Kurka 4/1, T. Stráňovský, Ivanov 1.

Ďalší program HC winLand:
Sobota 10. november: HK Topoľčany - HC winLand Michalovce (13. kolo)
Sobota 17. november 18.00: HC winLand Michalovce - HC Sporta Hlohovec (14. kolo)
Streda 21. november: Tatran Prešov - HC winLand Michalovce (15. kolo)
Piatok 30. november 18.00: HC winLand Michalovce - ŠKP Bratislava (16. kolo)

Uverejnené: 07.11.2012 21:34:40