Iuventa v interligovej rozlúčke s desaťgólovým víťazstvom

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v predohrávanom šlágri 11. kola spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL) doma nad Slovanom Duslo Šaľa presvedčivo o desať gólov 38:28, keď už do prestávky viedli bezpečne 16:10. Zverenky trénera Jána Packu zavŕšia svoj nahustený program uplynulých dní v nedeľu na palubovke ruského Rostova na Done, kde sa o 15.00 hod. stredoeurópskeho času predstavia v odvetnom súboji tretieho kola Pohára víťazov pohárov.

Prvý polčas predohrávaného 11. kola kola priniesol veľmi zaujímavú hádzanú, so streleckým koncertom na oboch stranách. Skóre stretnutia otvorila Rebičová, na ktorej gól odpovedala v druhej minúte hosťujúca kanonierka Szarková. Vyrovnaný stav ostal až do 4. minúty, kedy ukrajinská legionárka v službách Iuventy Snopová vyrovnávala na 3:3. Od tohto momentu už bola na koni Iuventa. Dvoma gólmi Szollosiovej a Horňákovej išli jej hráčky do vedenia 5:3 a následne už kontrolovali priebeh hry. V prvom polčase to bolo síce s menšími problémami, keď sa opäť ukázal brankársky problém a tréner Packa otočil v bráne všetky tri brankárky. Skóre v prospech Iuventy tak narastalo pomalšie. V 15. minúte viedli Michalovčanky po presnom zásahu Horňákovej (11:8) a tréner Kuťka na tento stav zareagoval oddychovým časom. Ten jeho zverenkám vôbec nepomohol. V 19. minúte totiž Iuventa viedla po góle Geričovej o päť gólov (15:10) a v 25. minúte po presnom zásahu Tobiašovej dokonca o šesť (19:13). Následne sa päť minút gólovo ani jeden tím nepresadil až v poslednej dávala Horňáková na 20:13, no posledné slovo patrilo hosťujúcej Szarkovej, ktorá zo sedmičky upravovovala polčasové skóre na 20:14.

Domácej Iuvente ideálne vyšiel úvod druhého polčasu, keď sa Michalovčanky ujali po góloch Tobiašovej, Horňákovej a Szollosiovej deväťgólového vedenia (23:14). To si udržiavali s menšími prestávkami až do konca zápasu. V 35. minúte síce Bérešová znižovala na 23:16, no už o tri minúty po dvoch góloch Szollosiovej domáce hádzanárky opäť viedli o deväť gólov (26:17). Iuventa si aj naďalej udržiavala takéto vedenia a v 47. minúte sa po prvýkrát domáce hráčky po góle Tobaišovej ujali desaťgólového vedenia (32:22) a to si udržali až do konca. Hostky Tulipánovou znížili na 34:26, no posledné slovo patrilo Iuvente, konkrétne Bačíkovej, ktorá v záverečnej minúte pečatila konečný výsledok na 38:28.

Michalovce - Šaľa 38:28 (20:14)

Pok. hody: 4/4 - 4/3, vylúčené: 8 - 3. Rozhodovali: Dvorský a Sivák - 800 divákov.

IUVENTA: Černá, Medveďová - Bačíková 2, Geričová 2, Szöllösiová 9, Kovaličková, Rebičová 3, Hollá, Horňáková 5, Tobiašová 8/4, Hvostaľová 1, Snopova 4, Vinyukova 1, Trehubova 3.

DUSLO: Grabdtnerová, Túrociová - Bíziková, Trochtová 1, Porubská, Piskayová 3, Krokavecová, Bérešová 9, Demajová 2, Tulipánová 2, Szarková 9/3, Súkenníková 2, Rácková.

Nasledujúci program Iuventy:

2. zápas 3. kola PVP: Rostov na Done - IUVENTA (nedeľa 18. 11. 2012 o 18.00 hod.).

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 14.11.2012 20:07:08