Zázrak sa nekonal, Iuventa v pohárovej Európe končí

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v odvetnom zápase 3. kola Pohára víťazov pohárov na pôde ruského Rostova na Done o dva góly 24:26, hoci ešte do polčasu viedli dvojgólovým rozdielom 15:13. Po trojgólovej domácej prehre (28:31) sa tak s účinkovaním v pohárovej Európe rozlúčili. Ich rozlúčka je však so cťou, keďže s vysoko favorizovaným súperom držali zverenky trénera Jána Packu krok a ešte v polovici druhého polčasu držali šance na postup do osemfinále PVP. Tam síce postúpil ruský Rostov, no michalovské hádzanárky sa za prehry s aktuálnym lídrom ruskej Superligy hanbiť nemusia.

Rostov na Done - Michalovce 26:24 (13:15)

Pok. hody: 7/4 - 2/2, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Pavel a State (obaja Rumunsko) - 1500 divákov.

ROSTOV: Skladčiková, Barjaktarovičová - J. Artamonová 2, Slivinská 1, Gigoljanová, Svitanková 1, Seňová 1, Lavreňuková 1, Žitlovová 1, Šibanová, Jarcevová 7, Bobrovniková 5/2, Šimkuteová 4/2, Garbuzová 1, Džokičová 2.

IUVENTA: Krebsová, Černá, Medveďová - Bačíková, Geričová, Szöllösiová 2, Kovaličková, Rebičová 5, Hollá, Horňáková 2, Tobiašová 4/2, Hvostaľová, Snopova 5, Viňjukova 3, Trehubova 3.

Iuventa bola Rostovu rovnako ako v prvom zápase vyrovnaným súperom. V I. polčase sa družstvá striedali vo vedení. Rusky vyhrávali v 13. min 7:6, ale v ďalšom priebehu sa viac presadzovali michalovské hráčky, ktoré v 20. min vyrovnali na 10:10 a o chvíľu neskôr už viedli 13:11. Aj vďaka trom zneškodneným sedmičkám brankárkou Černou išli do kabín za nádejného stavu 15:13.

V úvode druhého polčasu zvýšila Tobiašová na 16:13, ale následne sa nevydarila Zemplínčankám presilová hra, počas ktorej dvakrát inkasovali. Potom dostali aj ďalšie tri góly, čo znamenalo v podaní Rostova obrat na 18:16 a kouč hosťujúceho tímu Packa si zobral oddychový čas. Jeho zverenky znížili na 18:19, ale vzápätí si domáce utvorili trojgólový náskok 21:18 i 23:20. Ten sa ukázal ako rozhodujúci, keďže Michalovčanky v záverečnej oseminútovke už len skorigovali výsledok na konečných 24:26.

Hlasy:
Ján Packa (tréner Iuventy): "Odohrali sme vynikajúci prvý polčas. Škoda, že sme nepremenili ešte ďalšie šance, mohli sme vyhrávať o štyri - päť gólov. Po zmene strán súper pritvrdil a začal sa presadzovať z rýchlych protiútokov. Myslím si, že sme boli Rostovu viac ako vyrovnaným súperom. Dievčatá musím pochváliť za výborný zápas, ktorý sa hral v korektnej atmosfére."

Zdroj: slovakhandball.sk