WinLand v Prešove síce prehral, no herne nesklamal

Hádzanári HC winLand prehrali v predohrávke 15. kola Tipos Extraligy na pôde prešovského Tatrana o sedem gólov 29:23 (15:11). Michalovskí hádzanári sa najbližšie predstavia na domácej palubovke v piatok 30. novembra, kedy o 18.00 privítajú bratislavský ŠKP.

Tatran Prešov - HC winLand Michalovce  29:23 (15:11)
Vylúčení: 6-5. ČK: 1-1 (51. Petro nadadnutie - 58. Kučer 3 vylúčenia). Pok. hody: 4/3 - 3/3. Rozhodovali: Baďura, Ondrogrecula. Divákov: 700.

Tatran Prešov: Krupa, Verkič - Rábek 4, Marušák, Mažár, Hrstka 3, M. Urban, Krok 1, Sobol 1, Radčenko 3, Tumidalský, Číp 4, Guzy 2, Pejovič 2, Antl 8/3, Petro 1.
HC winLand: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kucher 3, Hruščák 8/3, Regenda, Sadovyi, Kocák, Cibere, Kohút, Gamrát 8, Huňady 3, Tibulevych, Géci 1.

V predohrávke 15. extraligového kola medzi prvým a druhým tímom tabuľky sa hrala zaujímavá hádzaná. Michalovčania sa favorizovaného súpera v prvom polčase vôbec nezľakli. Vyrukovali naň s agresívnou vysunutou obranou, za ktorou stál brankár Kolpak, ktorý svoj tím viackrát podržal. Skóre zápasu síce otvoril hosťujúci kanonier Hruščák, no bolo to poslednýkrát, čo Michalovčania v prvom dejtsve a takisto aj v celom zápase viedli. Domáci totiž kontrovali štyrmi gólmi v rade a po presnom zásahu Antla v 8. minúte viedli - 4:1. Trojgólový náskok si domáci Tatran udržiaval až do 17. minúty. Následne však kontroval dvoma gólmi Gamrát a jedným Kučer, no a po presnom zásaha ukrajinského legionára viedli domáci už iba o gól (9:8). Prešov ale zapol na vyššie obrátky a o sedem minút neskôr vyhrávali jeho hráči o päť gólov (14:9). Na tento stav zareagoval tréner Ľuboš Hudák oddychovým časom. Záver vyšiel trošku lepšie winLandu, ktorý záverečnú trojminútovku vyhral 2:1 a v posledných sekundách Huňady upravoval na polčasových (15:11).

Aj v druhom polčase videli diváci v prešovskej Handball Aréne zaujímavú hádzanú, o ktorú sa pričinili obidva tímy. Na začiatku síce winLand znížil Gamrátovou presnou strelou na 15:12, no o niekoľko desiatok sekúnd už domáci šnúrou troch gólov viedli po premenenej sedmičke Antla o šesť gólov (18:12).  Michalovčania v druhom dejtve kontrovali predovšetkým gólmi Gamráta a po jeho presnom zásahu v 42. minúte bol gólový rozdiel iba trojgólový (21:18). Po Hrstkovom góle v 48. minúte však domáci hádzanári viedli už o sedem gólov (25:18). Na tento stav zareagoval lodivod HC winLand Ľuboš Hudák oddychovým časom. Až po ňom ukončil sedemminútový gólový post winLandu Hruščák (25:19). V 51. minúte sa nešportovým správaním prezentoval domáci Andrej Petro, ktorý hlavičkou skolil Gamráta a videl zato zaslúžene červenú kartu. Následne mali Michalovčania presilovku až o troch hráčov a Hruščákovom ju využili na skoriganie vedenia domácich (25:21). Prešov ale kontroval gólmi Hrstku i Pejoviča v 56. minúte jeho hráči viedli o šesť gólov (27:21). WinLand odpovedal dvoma gólmi Hruščáka a v 59. minúte bol stav - 27:23. Záverečné sekundy ale patrili domácim, ktorí dvoma gólmi pečatili konečný výsledok na 29:23. Hádzanári winLandu sa však za svoj predvedený výkon na palubovke neohrozeného lídra hanbiť určite nemusia.