Dukla po trápení vyhrala v Prievidzi

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili po divokom priebehu na ľade Prievidze 6:5 (1:0, 3:3, 2:2), keď až štyri góly inkasovali v oslabení. O góly Dukly sa postarali dvakrát Linet, po jednom presnom zásahu pridali Šimčák, Cmorej, Fajčák a Hrubý. Michalovčania si tak udržali tretie miesto v tabuľke. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie predstavia doma, keď v piatok 7. decembra o 17.00 privítajú vo východoslovenskom derby Bardejov.

Ale boli to nervy. Michalovčania totiž skoro doplatili na svoju nedisciplinovanosť, keď až štyri góly inkasovali v oslabení. Prievidzský hokejový štadión videl v prvej tretine len jeden gól, keď sa presadil Šimčák (0:1). V tejto časti Dukla prišla o útočníka Čavrka, ktorý inkasoval väčší trest 5 minút+ DKZ za faul kolenom. Domáci však dlhú presilovku nevyužili. Vstup do druhej časti mala lepší Dukla a potom čo Cmorej prekonal Volentiera v domácej bráne jej hráči viedli 0:2. V tejto časti sa ale začali vylúčenia Michalovčanov. V jej polovici domáci zahrávali dve presilovky o dvoch hráčov. Prvú sa im síce nepodarilo využiť, no v tej druhej Viedenský prekonal Okoličányho po prvýkrát. O niekoľko sekúnd putoval na trestnú lavicu Vorobel a domácim sa podarilo Húsom vyrovnať (2:2). Prievidzský hokejisti boli pri chuti a gólom Jasinského sa v 35. minúte ujali dokonca vedenia (3:2). Našťastie, hostia sa rýchlo spamätali a ešte v druhej časti dvakrát gólovo udreli. Najskôr vyrovnal Fajčák a v poslednej minúte sa presilovka podarila aj im a po góle Lineta išli do vedenia (3:4). Aj v poslednej tretine sa diali veci. Hneď v jej úvode gólovo udrel opäť Linet a zdalo sa, že Dukla nakoniec dovedie toto stretnutie do víťazného konca. Omyl. Domácim sa totiž v priebehu jednej minúty podarilo vyrovnať. Pomohla im k tomu opäť nedisciplinovanosť Michalovčanov. V 47. minúte najskôr počas presilovky o dvoch hráčov Jaško znižoval na 4:5 a o niekoľko sekúnd v presile o jedného vyrovnal Jasinký (5:5). O vydretom víťazstve Michalovčanov nakoniec rozhodol dve minúty pred koncom gólom obranca Hrubý (5:6).

MšHK Prievidza – HK Dukla Michalovce  5:6  (0:1, 3:3, 2:2)

Góly: 30. Viedenský (Šimo, Jaško) pres/2, 31. Hús (Holúbek) pres/1, 35. Jasinský (Tonhauser), 47. Jaško (Šimo) pres/2, 47. Jasinský (Bátora, Jonák) pres/1 - 9. Šimčák (Banovský, Šechný), 25. Cmorej (Zorvan, Linet), 38. Fajčák, 40. Linet (Vorobel, Cmorej) pres/1, 42. Linet (Cmorej), 58. Hrubý (Čížek, Palovčík)

Vylúčení: 4:8, navyše Hús (P) 5+DKZ HRU_B - Čavrk (M) 5+DKZ KO_L, Šimčák 5. min HRU_B. Presilovky: 4:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Pišťanský - Vyoral, Vido. Divákov: 300.

Prievidza: Volentier - Jaško, Šimo, Chromý, Bátora, Majer, Tonhauser, Buraľ, Adamec - Kerata, Mendel, Viedenský - Hús, Holúbek, Jonák - Jasinský, Marek Mach, Paulík - Líška, Kováč, Kováčik

Michalovce: Okoličány - J. Hrubý, Žemba, Vorobel, Š. Rusnák, Šeliga, Chovan, Halapy, Gavura - Drotár, Šechný, Čížek - Čavrk, Palovčík, Fajčák - Zorvan, Linet, Cmorej - Šimčák, Banovský