Iuventa úspešná aj v odvete

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v druhom prípravnom stretnutí nad ukrajinským majstrom Karpaty Užhorod 30:25, keď do prestávky viedli už o osem gólov 16:8. V kalendárnom roku 2012 sa Iuventa predstaví ešte v dňoch 29.-30. decembra na finálovom turnaji Slovenského pohára v Pezinku, kde sa v boji o postup do finále stretne v sobotu 29. decembra o 15.30 hod. s Duslom Šaľa. Druhú semifinálovú dvojicu vytvoria domáci ŠKP Piccard Senec a Danlog Partizánske.

Aj v druhej konfrontácii medzi slovenským a ukrajinským majstrom bola úspešnejšia domáca Iuventa. Úvod zápasu však bol od soboty trochu odlišný. Michalovčanky sa prvýkrát dostali do vedenia v 8. minúte, keď Snopová dávala na 3:2. Domáce hádzanárky aj naďalej pokračovali vo svojej hre založenej na pevnej obrane, za ktorou opäť stála výborná Medveďová, ktorá si celý zápas udržiavala skoro 50% úspešnosť zákrokov (v prvom polčase dokonca 57%). Z pevnej obrany následne mohla Iuventa vyrážať do bleskových protiútokov. Po jednom z nich upravila v 13. minúte Szollosiová už na 7:3. Iuventa si aj naďalej udržiaval troj - štvor gólové vedenie. To sa zmenilo až v 26. minúte, keď po dvoch presných zásahoch Hollej v krátkom slede, sa domáce hádzanárky ujali vedenia 14:7. Za Užhorod následne gólovo odpovedala Turkalo, no záver patril Iuvente. Tá dvoma gólmi Trehubovej natiahla svoje polčasové vedenie na osem gólov (16:8).

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Iuventa opäť diktovala tempo hry a pomaly zvyšovala svoj náskok. V 35. minúte po góle Geričovej viedli zverenky trénera Packu o deväť gólov (18:9). O desať minút neskôr Iuventa po prvýkrát v stretnutí vyhrávala desaťgólovým rozdielom, keď sa po presnej strele Horňákovej jej hráčky ujali vedenia 24:14. Záver ale, podobne ako včera, lepšie vyšiel Užhorodu. Ten využil prestriedanie v domácej zostave na zníženie gólového rozdielu. V 56. minúte Tarasová znížila na 27:22. Iuventa ale aj napriek tomu v pohode dokráčala k víťazstvu 30:25 a ukrajinského majstra pokorila aj v odvete.

Michalovce - Užhorod 30:25 (16:8)

Pok. hody: 4/2 - 7/5, vylúčené: 2 - 2. Rozhodovali: Richvalský a Cibere - 250 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Černá, Medveďová - Habánková, Piskayová 1, Geričová 1, Szollosiová 3, Kovaličková 1, Rebičová 3, Hollá 5, Horňáková 3, Vinyukova 2, Snopova 8/2, Trehubova 3.

KARPATY: Gajovičová, Kuščová - Šolkovská 3, Lebedevová 1, Maľučenková 5, Umanecová 5/1, Švabová, Tarasovová 6/4, Semaľová 1, Mazyutová, Turkalová 4, Kylčová.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 16.12.2012 12:57:17