Dukla chce zabudnúť na neúspešný týždeň

Hokejisti HK Dukla Michalovce majú za sebou neúspešný týždeň, keď najskôr minulý utorok podľahli na domácom ľade Prešovu (1:3) a v piatok neuspeli ani na ľade Spišskej Novej Vsi (0:3). Michalovčania si tak po troch predchádzajúcich víťazstvách na svoje konto pripísali dve prehry a ukázali, že z hernej krízy, ktorá u nich nastala po novembrovej reprezentačnej prestávke, sa stále nedostali. Zverenci trénerskej dvojice Miroslav Ihnačák - Peter Mihaľo sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v utorok o 17.00 privítajú Detvu.

Peter Cmorej verí, že sa Dukla z krízy rýchlo dostane

Zabudnúť na neúspešný týždeň

Michalovskí hokejisti majú za sebou neúspešný týždeň. Najskôr prehrali na domácom ľade po slabom výkone s Prešovom (1:3) a v piatok nestačili ani na rozbehnutú Spišskú Novú Ves, ktorej na jej ľade podľahli 0:3. Spišiaci tak proti Michalovciam zaznamenali svoju prvú výhru v tejto sezóne a získali tak aj skalp posledného tímu v prvej lige, keďže jediným družstvom, nad ktorým nevyhrali bola práve michalovská Dukla. Navyše po zaváhaní Senice v Bardejove sa touto výhrou vyšvihli na prvé miesto tabuľky. „Bez strelených gólov sa nevyhráva a my tie góly momentálne nedávame,“ uviedol na margo predchádzajúcich duelov útočník HK Dukla Michalovce Peter Cmorej. „Ani proti Spišskej sme neboli oveľa slabším družstvom. Myslím, že sa dalo s nimi hrať. Prvú tretinu sme s nimi hrali vyrovnanú partiu. Oni však svoje šance premenili a my nie. V tom bol najväčší rozdiel. V druhej tretine sme dvakrát inkasovali a potom sa to už veľmi ťažko dobieha,“ doplnil k piatkovému stretnutiu útočník HK Dukla.

Herná kríza stále trvá

Hokejisti Dukly sa teda aj naďalej herne trápia. Michalovčania síce dosiahli víťazstvá aj po novembrovej reprezentačnej prestávke, ich výkony ale nie sú také, ako pred ňou. Bolo to jasne vidno aj v posledných domácich dueloch. „Neviem si to vysvetliť, prečo sa nevieme nakopnúť. Herné sa naozaj trápime. Podľa mňa potrebujeme jeden dobrý zápas, aby sme sa nakopli k lepšej hre aj výsledkom,“ podotkol Cmorej, ktorý verí, že Dukla sa môže dostať z krízy už v najbližšom zápase. V ňom jej hráči v utorok o 17.00 privítajú Detvu. „Samozrejme dúfame, že to konečne príde. Detva ale patrí k tým nepríjemnejším súperom. Určite nečakám ľahký zápas, už len preto, že Detva bojuje o prvú osmičku a potrebuje získavať body. My však už potrebujeme zabodovať naplno a nič iné ako víťazstvo si nepripúšťame,“ dodal na záver Peter Cmorej. My len dodajme, že na utorkový zápas bude trénerovi Ihnačákovi k dispozícii už aj útočník Tomáš Banovský a chýbať tak bude už len jediný maród, obranca Jozef Hrubý.