Dukla konečne zabrala, odniesla si to Detva

Hokejisti HK Dukla Michalovce po dvoch prehrách v rade, tentoraz zabrali naplno. Jej hráči totiž v poslednom domácom zápase tohto roka rozprášili Detvu, ktorú poslali domov po výprasku 8:2. O góly Dukly sa postarali dvakrát Kmiť a Drotár, po jednom presnom zásahu pridali Zorvan, Vorobel, Žemba a Banovský. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka odohrajú v tomto roku ešte jeden zápas, keď sa v piatok 21. decembra predstavia na ľade Trnavy.

Hokejisti Dukly po nevýrazných výkonoch konečne zapli naplno. Ich strelecký apetít si tentokrát odniesla dnes bezzubá Detva. Diváci ale zo začiatku oku lahodiaci hokej nevideli. Lodivod Dukly Miroslav Ihnačák sa pred týmto stretnutím rozhodol pre zmeny v útokoch, v ktorých neostal kameň na kameni. Hostia v úvode zahrávali dve presilovky, no v ani jednej poriadne Kuraliho neohrozili. Podobnú možnosť mala v 11. minúte Dukla, ani jej hráči však vylúčenie súpera nepotrestali. Michalovská Dukla prvýkrát gólovo udrela v 13. minúte, keď skóre zápasu otvoril Zorvan. O niekoľko sekúnd zvonila po strele Fajčáka žŕdka hosťujúcej brány a puk do siete nedotlačil následne ani Vorobel. Skúsený obranca si to  vynahradil v 19. minúte, keď Fajčák potiahol puk, jeho strelu ešte zneškodnil Cibuľa v bráne hostí, no na následnú strelu Vorobela už nemal nárok (2:0).

Aj v druhej tretine sa hral hokej len priemernej úrovne. Hneď v jej úvode mohol skórovať Drotár, ktorý však trafil iba do Cibuľovho betónu. V 25. minúte sa však už skóre menilo, keď Cmorejovu strelu dorazil do detvianskej brány Kmiť (3:0). O štyri minúty neskôr sa domáci tešili opäť. Počas presilovky krásne našiel Palovčík Žembu a pre michalovského obrancu nebol problém skórovať (4:0). S chuťou hrajúci domáci následne ovládli hru a do konca druhej tretiny pridali ešte dva góly. V 36. minúte zakombinovala prvá formácia a po biliardovej akcii na jeden dotyk si streleckú účet v tomto stretnutí otvoril Martin Drotár (5:0). O tridsať sekúnd sa skóre menilo opäť, keď sa po druhýkrát v zápase presadil Kmiť. To už nevydržal brankár hostí Cibuľa, ktorého nahradil Trebuľa.

V tretej tretine sa zápas už len dohrával. Domáci naďalej kontrolovali priebeh hry, no brankár Kurali si nakoniec prvý shootout v drese Dukly nepripísal. Rozhodla o tom 43. minúta, keď sa zo skrumáže pred jeho bránou presadil Ľupták. O päť minút neskôr dal o sebe vedieť opäť prvý domáci útok. Šechný spoza brány krásne našiel Drotára a ten pridal svoj druhý dnešný gól (7:1). Gólový film sa nezastavil ani ďalej. Už 29 sekúnd po Drotárovom góle sa ocitol sám pred Kuralim hosťujúci Šúrek a strelou pod žŕdku vymietol pavučina v bráne domácich. Záverečné gólové slovo ale patrilo domácej Dukle. Jej ôsmy presný zásah totiž pridal mladík Banovský (8:2). V záverečných sekundách ešte mohol svoj hetrik pečatiť Kmiť, brankár Trebuľa ale tentokrát odolal. Aj napriek tomu domáca rozlúčka s týmto rokom Dukle vyšla výsledkovo na výbornú.

HK Dukla Michalovce - HC 07 Detva  8:2 (2:0, 4:0, 2:2)
Góly: 13. Zorvan ( Čavrk, Linet), 19. Vorobel (Fajčák, Kmiť), 25. Kmiť (Cmorej), 29. Žemba (Palovčík, Kmiť) pres/1, 36. Drotár (Šechný), 37. Kmiť (Palovčík, Cmorej), 48. Drotár (Šechný), 50. Banovský (Čížek) - 43. Ľupták (Buda), 49. Šúrek (Mahdalík, Žilka).

Vylúčení: 3:4.
Presilovky: 1:0.
Oslabenia: 0:0.
Strely na bránu: 52:31.
Rozhodvali: Lauff - Jurko, Vasilňák.
Divákov: 1050.

Michalovce: Kurali - Žemba, Šeliga, Rusnák, Vorobel, Chovan, Gavura, Halapy - Drotár, Šechný, Fajčák - Kmiť, Palovčík, Cmorej - Čavrk, Linet, Zorvan - Čížek, Šimčák, Banovský.

Detva: Cibuľa (37. Trebuľa) - Hrčka, Nemček, Neumann, Šiška, Hataš, Špila, Pač, Gutwald - Ihnaťo, Trochta, Méry - Šúrek, Mahdalík, Žilka - Buda, Hegyi, Štepán - Ľupták, Mačkovič.