Michalovskí basketbalisti triumfovali v dohrávke a po jeseni sú lídrom

Basketbalisti 1. BK Michalovce zvíťazili v dohrávke 4. kola II. basketbalovej ligy skupina Východ na pôde Kovohút Krompachy presvedčivo 56:78 (34:36). Týmto sa prepracovali na prvé miesto po jesennej časti. Michalovskí basketbalisti do odvetnej časti vstúpia počas víkendu 12. - 13. januára 2013, kedy sa v 14. kole predstavia na palubovke PU Akademik Prešov. Doma ich budeme môcť vidieť počas víkendu 19.-20. januára, kedy privítajú celok Bardejova.

Kovohuty Krompachy -  1.BK D Michalovce 56:78 (34:36)

(20:18, 14:18, 11:18, 11:24)

Strelci: M. Janošov - 30, Mižák - 16, Holda a Vl. Mitterpák po 12.

Prezident 1. BKD Michalovce Ladislav Janošov: „Kovohuty Krompachy sú druhým družstvom (v súťaži hrá ešte Dastet Krompachy), ktoré v tomto malom meste s bohatou basketbalovou tradíciou funguje. Pre ozrejmenie, v tomto meste sa po rozdelení Československa hrala niekoľko rokov najvyššia slovenská súťaž. Naši basketbalisti cestovali odohrať odložené stretnutie v tomto predvianočnom čase v celkom dobrej pohode, ale už prvá veľmi vyrovnaná štvrtina zápasu ukázala, že súper sa pripravil celkom dobre.  Naša základná päťka Vl. Mitterpák, Holda, T. Mitterpák, Mižák a Janošov nedovolila nadupanému a ambicioznému súperovi získať nejaký rozhodujúci náskok. Postupne prišli na ihrisko aj všetci ostatní hráči, ktorí boli na tento zápas k dispozícii Štefanský, Ferenčík i Kostovčík. V druhej štvrtine zlepšenou obranou naši predsa otočili vývoj zápasu a do konca polčasu išli do mierneho náskoku. Tak ako už tradične naši basketbalisti znova zabrali v tretej štvrtine, keď ju vyhrali rozdielom siedmich bodov a urobili si tak dobrú východiskovú pozíciu do poslednej štvrtiny. Zaujímavosťou stretnutia bolo, že v týchto troch štvrtinách naši dali vždy po osemnásť bodov. Poslednú štvrtinu už naše družstvo kontrolovalo vývoj zápasu, keď M. Janošov v nej zaznamenal polovicu našich bodov. Rozhodujúce bolo, že naši basketbalisti zlepšili obranu, kde už tradične hrá prvé husle Holda, ktorý dáva hre myšlienku  a M. Janošov, ktorý sa rutinérsky a výrazne presadzoval  aj v útoku. Dobre sekundovali Mižák a Vlado Mitterpák s Holdom, ale aj ostatní hráči ktorí prišli na ihrisko splnili svoju úlohu a podieľali sa na  našom zaslúženom víťazstve.“