Iuventa po štvrtýkrát víťazom Slovenského pohára

Hádzanárky michalovskej Iuventy sa po štvrtý raz vo svojej histórii stali víťazkami Slovenského pohára. Rozhodlo o tom nedeľňajšie finále tejto súťaže, v ktorom na pezinskej palubovke zdolali Partizánske 24:20 (9:11). Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia na Troch kráľov v Prahe proti Slavii v rámci šlágra 12. kola WHIL. Hneď na druhý deň v pondelok 7. januára ich v Jindřichovom Hradci čaká predohrávka 13. kola spoločnej slovensko-českej súťaže.

Iuvente vyšiel vstup do zápasu a v 6. minúte viedla už 3:0. Následne však prišla štvorgólová šnúra Partizánskeho a v 10. minúte bolo po góle Šátekovej 3:4. O tri minúty bol rozdiel v skóre už dvojgólový - 4:6. O vyrovnanie sa v 18. minúte postarala Tobiašová, ktorá sa presadila vo vlastnom oslabení. Danlog si opäť vypracoval dvojgólové vedenie a tréner Packa si zobral oddychový čas. Ani ten jeho zverenkám nepomohol a v 27. minúte prehrávali Michalovčanky po presnej strele Michnovej už 7:10. V závere prvého dejstva sa Tobiašovej podarilo znížiť na 9:11 a za takého istého stavu išli družstvá do kabín.

Skóre druhého polčasu otvorila zo sedmičky Michnová - 9:12. Hneď nato však strelil úradujúci slovenský majster dva góly za sebou a znížil na 11:12. Vyrovnanie prišlo v 38. minúte a postarala sa oň Tobiašová - 13:13. V 45. minúte skórovala Snopová a Iuventa sa po dlhom čase dostala do vedenia (16:15). Vzápätí prestrelili Škvareninovú Trehubová a Piskayová, ktoré zvýšili vedenie svojho celku na rozdiel troch gólov - 18:15. V 23. minúte vyhrávali Michalovčanky prvýkrát v zápase o päť gólov, keď sa presadila Piskayová a upravila na 21:16. Potom však Partizánky zaznamenali dva góly za sebou - 22:19. Posledné slovo finálového zápasu patrilo Szöllösiovej, ktorá gólom na 24:20 spečatila zaslúžené víťazstvo Iuventy.

Michalovce - Partizánske 24:20 (9:11)

Pok. hody:  2/1 - 7/7, vylúčené: 8 - 6. Rozhodovali: Oťapka a Sivák - 150 divákov.

IUVENTA: Krebs, Černá, Medveďová - Piskayová 2, Geričová, Szollosiová 3, Kovaličková, Rebičová 5, Hollá 1, Tobiašová 4/1, Hvostaľová, Horňáková 2, Vinyukova, Snopova 3, Trehubova 4.

HK DANLOG: Súlovská, Škvareninová - Legeňová, Kubáňová, Szokeová 1, Kankulová 1, Z. Janšáková 4/3, Šáteková 4, Michnová 6/4, Hodošková 1, Kertészová, Minarčíková 3, Bettáková.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 30.12.2012 14:28:55