Dukla prehrala v Topoľčanoch

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v stretnutí 34. kola I. hokejovej ligy na ľade Topoľčian 3:4 po predĺžení. O góly Dukly sa postarali dvakrát Cmorej a jeden presný zásah pridal Linet. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie predstavia na domácom ľade, keď v utorok 8. januára o 17.00 privítajú v rámci 35. kola I. hokejovej ligy v zemplínskom derby Trebišov.

Michalovskí hokejisti nastúpili na zápas aj s dvojicou Kmiť, Šechný, ktorí podľa všetkého majú zajačie úmysly (o tom, či odchádzajú do rumunskej HSC Csiksereda alebo v Dukle ostávajú, vás budeme informovať v pondelok). V úvode stretnutia mala Dukla štvorminútovú presilovku po vylúčení Petrinu, no obrana domácich odolala. Na druhej strane po návrate tohto topoľčianskeho obrancu putovali na lavicu hanby Vorobel i Chovan a domáci hokejisti Káčerovom využili dvojnásobnú prevahu (1:0). V 11. minúte už „Žochári“ viedli o dva góly, keď sa presadil Pekarčík. Dukla kontrovala v závere prvej tretiny, potom čo Cmorej znížil na 1:2. Michalovskí útočník dal o sebe vedieť aj v 31. minúte, keď vyrovnával na 2:2. Domáci sa ale nevzdávali a presným zásahom Uhríka v závere druhej tretiny išli opäť do tesného vedenia (3:2). O tom, že sa v treťom zo štyroch stretnutí týchto súperov bude predlžovať rozhodol v 49. minúte Linet, ktorý vyrovnal na 3:3. V predĺžení mali viac šťastia domáci, keď Káčer päťdesiat sekúnd pred koncom strelil rozhodujúci gól (4:3).

HK Topoľčany - HK Dukla Michalovce 4:3 po predlžení (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 9. Káčer (Kutňanský) pres/2, 17. Pekarčík (Mihálik, Tvrdík), 37. Uhrík (Šimurka), 65. Káčer - 19. Cmorej (Drotár), 31. Cmorej (Žemba), 49. Linet.
Vylúčení: 5:8. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valachovič - Otrubčák, Polakovič. Divákov: 540.

Topoľčany: Hippík - Guričan, Kutňanský, Petrina, P. Kopecký, Chrkavý, Drahovský, Mrázik, Tartaľ - Goga, Káčer, Bystričan - Gráčik, M. Mihálik, Bednárik - Klačanský, Uhrák, Šimurka - D. MIhálik, Pekarčík, Tvrdík.
Michalovce: Kurali - Vorobel, Š. Rusnák, Žemba, Hrubý, Chovan, Šeliga, T. Tkáč - Kmiť, Šechný, Drotár - Fajčák, Palovčík, Čížek - Čavrk, Linet, Zorvan - Banovský, Šimčák, Cmorej.

Program HK Dukla do konca základnej časti
Utorok 8. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Trebišov (35. kolo)
Piatok 11. január 2013: HC Dukla Senica - HK Dukla Michalovce (36. kolo)
Utorok 15. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Prievidza (37. kolo)
Piatok 18. január 2013: HC Bemaco 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce (38. kolo)
Nedeľa 20. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - SR 20 (vsunutý zápas)
Utorok 22. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica (39. kolo)
Piatok 25. január 2013: HC 07 Prešov - HK Dukla Michalovce (40. kolo)
Utorok 29. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves (41. kolo)
Piatok 1. február 2013: HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce (42. kolo)
Nedeľa 3. február 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Trnava (43. kolo)
Utorok 5. február 2013: MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce (44. kolo)