Dukla nasúkala Trebišovu desiatku + pridaná fotogaléria zo zápasu

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 35. kola I. hokejovej ligy nad susedným Trebišovom vysoko 10:0 (2:0, 3:0, 5:0). O góly Michalovčanov sa postarali trikrát Fajčák, dva presné zásahy pridali Šimčák i Palovčík a po jednom góle strelili Žemba, Palovčík a Linet. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie predstavia v piatok v Senici, doma ich opäť uvidíme v utorok 15. januára, kedy o 17.00 privítajú Prievidzu.

Aj štvrté zemplínske derby malo jasný priebeh. Domáca Dukla sa rozbiehala trochu pomalšie. V 8. minúte mohol otvoriť skóre Drotár, no čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa o tri minúty neskôr počas presilovky Žembovi (1:0). Následne zvonila žŕdka po strele Banovského a gól sa nepodarilo streliť ani Palovčíkovi. V 15. minúte mal gól na hokejke počas oslabenia Šechný, ktorý vybojoval puk v strednom pásme, no svoju aktivitu na gól nepretavil. Ten sa podarilo Dukle streliť až v 16. minúte, keď sa presadil Palovčík.

V úvode druhej tretiny dal o sebe vedieť Dominik Šimčák. Najskôr Gašparoviča neprekonal, no o niekoľko sekúnd si to tento odchovanec košického hokeja všetko vynahradil (3:0). Dukla aj naďalej pokračovala v útočnej hre a po góle Banovského viedla v 24. minúte už o štyri góly (4:0). Následne sa desať minút nič výnimočné nedialo. Až v 35. minúte zahrávala michalovská Dukla presilovku a Linet upravoval už na 5:0. Dve minúty pred koncom prostrednej si mohli svoj strelecký účet otvoriť aj hostia. Schnelly sa rútil sám na Petra, no michalovský golman si udržal čisté konto.

Tretia tretine sa zmenila na strelecký koncert Michalovčanov. V 44. minúte sa po druhýkrát v zápase presadil Palovčík (6:0). O minútu neskôr dával Šimčák po individuálnej akcii už na 7:0. Michalovskí diváci hnali svojich čoraz viac dopredu a pýtali si vytúženú desiatku. Tú im priblížil v 53. minúte Fajčák, ktorý upravil už na 8:0. Michalovský útočník bol pri chuti a o dve minúty neskôr sa presadil druhýkrát (9:0). Vytúženú desiatku zabezpečil v 56. minúte opäť Fajčák, ktorý tak zavŕšil čistý hetrik.

HK Dukla Michalovce - HK Trebišov  10:0 (2:0, 3:0, 5:0)

Góly: 11. Žemba (Paľovčík, Fajčák), 16. Paľovčík (Fajčák, Šimčák), 24. Šimčák (Linet, Zorvan), 24. Banovský (Drotár), 35. Linet (Žemba), 44. Paľovčík (Čižek, Tkáč), 45. Šimčák (Zorvan, Linet), 53. Fajčák (Čižek, Šechný), 56. Fajčák (Drotár, Tkáč), 56. Fajčák (Paľovčík, Hrubý)

Vylúčení: 5:3, navyše Ivančo (T) 10. min NES_H. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Sýkora - Hric, Benuška. Divákov: 1550.

Michalovce: Petro - Vorobeľ, Gavura, Žemba, Hrubý, Chovan, Šeliga, Š. Rusnák, T. Tkáč - Banovský, Šechný, Drotár - Fajčák, Palovčík, Čavrk - Cmorej, Linet, Zorvan - Šimčák, Čížek.

Trebišov: Gašparovič - Ružička, Ficko, Buraľ, Antal, Pačuta, Ivančo, Senčo, Pavol Valko - Podsedlý, Kovaľ, Wesselenyi - Pisio, Milovčík, Králik - Oravec, Grega, Schnelly - Marcinko.

Program HK Dukla do konca základnej časti
Piatok 11. január 2013: HC Dukla Senica - HK Dukla Michalovce (36. kolo)
Utorok 15. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Prievidza (37. kolo)
Piatok 18. január 2013: HC Bemaco 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce (38. kolo)
Nedeľa 20. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - SR 20 (vsunutý zápas)
Utorok 22. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica (39. kolo)
Piatok 25. január 2013: HC 07 Prešov - HK Dukla Michalovce (40. kolo)
Utorok 29. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves (41. kolo)
Piatok 1. február 2013: HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce (42. kolo)
Nedeľa 3. február 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Trnava (43. kolo)
Utorok 5. február 2013: MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce (44. kolo)