MFK Zemplín doma remízoval s vranovským druholigistom

MFK Zemplín doma remízoval s vranovským druholigistom Futbalisti michalovského MFK Zemplín odohrali v sobotu dopoludnia proti druholigovému Vranovu nad Topľou ôsme stretnutie v rámci zimnej prípravy, ktoré bolo zároveň posledné na domácej pôde. Zvyšné dva odohrajú Michalovčania v Košiciach, kde sa najprv v utorok predstavia proti rezerve MFK Košice, a potom v sobotu na rovnakom mieste proti A-mužstvu, ktorý bude súčasne generálkou na majstrovský štart, ktorý je oficiálne stanovený na 27. februára, kedy sa MFK Zemplín má predstaviť na ihrisku druhých Zlatých Moraviec. Pravda, počasie hlavne začiatkom jari často mení plány, a tak nepredbiehajme. Samotný súboj s Vranovčanmi mal veľmi dobré tempo, o ktoré sa pričinil aj veľmi rýchly gól hosťujúceho Šama po necelej minúte. Za domácich vyrovnával zakrátko Sninský, ale neudržateľný Šamo dokázal ešte do prestávky vrátiť svojmu tímu vedenie. Druhý polčas sa niesol v znamení prevahy domácich, ktorí sa však dlho nevedeli presadiť proti kompaktnej obrane súpera. Podarilo sa to až v hodine dvanástej mladučkému Dominikovi Kuncovi, ktorý v poslednej minúte vyrovnal na konečných 2:2. Tréner Michaloviec Vladimír Rusnák napriek remíze nelamentoval. „Bol to dobrý zápas s dobrým súperom, ktorý nás prinútil siahnuť až na dno. Po predchádzajúcom kvalitnom vystúpení na pôde maďarského Diósgyöru sme tentoraz nezačali dobre, ale som rád, že mužstvo bojovalo až do konca,“ povedal tréner MFK Zemplín. Štatistika Michalovce - Vranov n./T. 2:2 (1:2) Góly: 20. Sninský, 90. Kunca - 1. a 42. Šamo. MFK ZEMPLÍN: Pillár - Uhľár, Vajda, Mižík, M. Pyrka - Mikulanin (65. Kunca), Hreško (65. Mihok), Ľubarskij (70. Blahuta), D. Pyrka (46. Seman) - Gamkrelidze (70. Tatar), Sninský. Najbližší program: MFK Košice B - Michalovce (utorok 16. 2. 2010 o 12. 30 hod.), MFK Košice A - Michalovce (sobota 20. 2. 2010). (juke)