Ženy 1. BK D dokázali lídrovi vzdrovať iba jeden polčas

Basketbalistky 1. BK D Michalovce prehrali v stretnutí 9. kola II. basketbalovej ligy skupina Východ na palubovke lídra súťaže Tydamu Košice 51:85 (33:35). Michalovčanky sa najbližšie predstavia doma, kedy v nedeľu 27. januára o 10.00 v telocvični GPH privítajú rezervu Tydamu Košice.

Tydam Košice - 1.BK D Michalovce 85:51 (18:13, 17:20, 29:11, 21:7)
Strelci: Priščáková 12, Regendová 9, Fiedlerová a Fecková 8

Tréner 1. BKD Ladislav Janošov: "Moje zverenky dokázali vedúcemu družstvu tabuľky vzdorovať iba jeden polčas, keď ten skončil 35:33 v prospech domácich. Naše družstvo síce nastúpilo v celkom dobrej zostave, ale na výkone rozhodujúcich hráčok sa, okrem iných okolností, podpísalo skoro dvojmesačné skúškove obdobie, kedy trénovali veľmi málo. Naviac, už pred koncom polčasu mali tri naše hráčky základnej zostavy štyri osobné chyby, čo bolo veľmi kritické. Po prestávke nastúpili naše hráčky akési stuhnuté, úplne im odišla streľba a dovolili súperovi úvodných sedem minút tretej štvrtiny vyhrať v pomere 24:2, keď sa v tom čase nedarilo ani jednej našej hráčke a naopak domáce čo vystrelili, to trafili. Zápas sa od tohto času prakticky už iba dohrával, v našom družstve sa vystriedali všetky prítomné hráčky a o víťazovi nebolo pochýb."