Veselské hradby padli, Iuventa s desiatym víťazstvom v rade

Hádzanárky Iuventy Michalovce sú naďalej na víťaznej vlne. Tentoraz sa im podarilo triumfovať na horúcej pôde aktuálneho držiteľa primátu WHIL Veselí n/Moravou, kde zvíťazili 24:15 (13:9). Zverenky trénerskej dvojice Ján Packa - František Urban tak dosiahli šieste víťazstvo v jarnej časti a desiate v rade. Michalovčanky si týmto cenným triumfom upevnili druhú priečku v tabuľke, keď na vedúci Most strácajú tri body. Hráčky Iuventy sa najbližšie predstavia doma, keď netradične v nedeľu 10. februára o 15.00 privítajú ďalšieho českého účastníka WHIL Zoru Olomouc.

Prvý polčas zápasu medzi dvoma minulosezónnymi najlepšími tímami WHIL priniesol zaujímavú hádzanú. Skóre duelu otvorila Tobiašová, na ktorej presný zásah odpovedala v 4. minúte Rajnohová (1:1). Úvod lepšie vyšiel hosťujúcim hráčkam, ktoré v 7. minúte viedli 3:1. Veselí sa ale šnúrou štyroch gólov v rade dostalo do dvojgólového vedenia, keď na 5:3 v 13. minúte upravovala česká reprezentačná spojka Helena Šterbová. Český vicemajster o dva góly viedol ešte dvakrát (6:4, 7:5), no Iuvente sa po góle ukrajinskej legionárky Snopovej podarilo v 20. minúte vyrovnať na 7:7. Tento moment slovenského majstra naštartoval a po presnom zásahu ďalšej Ukrajinky Trehubovej sa dostali Michalovčanky v 23. minúte opäť do vedenia (8:9). Následne prišli chvíle michalovských brankárok. Najskôr Medveďová chytila sedmičku Šterbovej a chvíľu nato sa vyznamenala Černá pri strele Rajnohovej. Domáce hráčky ale využili vylúčenie Horňákovej a presnou strelou Šterbovej vyrovnali v 25. minúte na 9:9. Iuventa sa však nevzdávala a aj napriek oslabeniu pri vylúčení Horňákovej sa v 28. minúte prvého polčasu dostala do dvojgólového vedenia, keď sa dvakrát presadila Terka Szollosiová (9:11). Chvíľu nato pridala ďalší gól z krídla, tentoraz sa presadila Trehubová z pravého a v poslednej minúte po presnom zásahu Tobiašovej sa Iuventa dostala dosiaľ do najvýraznejšieho vedenia - o štyri góly (9:13). Na tento moment zareagoval domáci lodivod Pavol Jano oddychovým časom, no do konca prvého polčasu sa už na stave nič nezmenilo. Iuventa sa tak výborným záverom, keď záverečnú desaťminútovku vyhrala 6:2, dostala do nádejného štvorgólového polčasového vedenia 13:9.

Michalovským hádzanárkam vyšiel aj úvod druhého dejstva, keď po góloch Tobiašovej a Snopovej viedli v 34. minúte už o šesť gólov (15:9). Šesťgólovú šnúru Iuventy preťala až v 36. minúte Fleková, ktorá upravovala na 10:15. Hostky ale odpovedali opäť gólmi z krídelného priestoru a po presných strelách Szollosiovej a Trehubovej viedli zverenky trénera Jána Packu v 40. minúte o sedem gólov (10:17). Iuventa naďalej výborne bránila (v prvých dvadsiatich minútach inkasovala iba tri góly !!!) a za pevnou obranou stála brankárka Lenka Černá. Tá svoj tím proti predošlému zamestnávateľovi výrazne podržala a bola jedným zo základných kameňov cenného víťazstva. Michalovská golmanka sa vyznamenala aj v 48. minúte, keď zlikvidovala šancu Rajnohovej a z následného protiútoku upravila Snopová na 12:19. Tento stav nenechal chladným domáceho lodivoda Pavla Jana, ktorý opäť zareagoval oddychovým časom. Hneď po ňom sa opäť vyznamenala michalovská brankárka Černá, ktorá najskôr zlikvidovala šancu Drotárovej a potom aj Medveďová, ktorá opäť nedovila Šterbovej znížiť zo sedmičky. Černú prekonala až po piatich minútach Šterbová, no na jej presný zásah odpovedala kanonierka Tobiašová a po jej góle Iuventa opäť viedla o sedem gólov (13:20). Domáce hráčky síce chceli niečo s nepriaznivým výsledkom urobiť, ich snaha ale zostala márna. Tri minúty pred koncom sa Iuventa dostala po góle Horňákovej do osem gólového vedenia 22:14 a definitívne tak zlomila odpor húževnatého súpera. Michalovčanky tak pripravili hráčkam Veselí ich prvú tohtosezónnu domácu prehru a konečne dobyli „zakliatu“ pôdu, kde predtým dvakrát prehrali o jeden gól. V úplnom závere už hostky úplne ovládli priebeh hry a po víťazstve 24:15 si na svoje konto pripísali šiestu výhru v jarnej časti a desiatu v rade.

Veselí n./M - Michalovce 15:24 (9:13)

Pok. hody: 5/2 - 4/2, vylúčené: 1 - 5. Rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR) - 300 divákov.

HK BRITTERM: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová - Rajnohová 4, Kratochvílová 1, Jagošová, Drotárová 1, Štěrbová 4/2, Jandásková, Romanová, Vinklárková, Vinyatynská 1, Tomečková, Chmelařová, Fleková 3, Kočí 2.

IUVENTA: L. Černá, Medveďová - Geričová 1, Piskayová, Szollosiová 5, Kovaličková, Rebičová 1, Hollá, M. Holešová, Tobiašová 5/1, Horňáková 4, Vinyukova, Snopova 4, Trehubová 4.