HC winLand po výbornom výkone zdolal Prešov !!!

Hádzanári HC winLand to dokázali. Po doslova heroickom kolektívnom výkone totiž v predohrávke 24. kola Tipos Extraligy zdolali majstrovský Tatran Prešov 38:31 (20:12) a pripravili mu tak druhú prehru v rade, po jeho 40 zápasovej sérii bez prehry. Zverenci trénera Ľuboša Hudáka sa najbližšie predstavia opäť doma, keď už v piatok 8. februára o 18.00 privítajú Topoľčany.

Kto nevidel, môže ľutovať. Michalovská Mestská športová hala zažila hádzanársky sviatok. Pripravili im ho hráči HC winLand, ktorí po heroickom výkone dokázali pokoriť prešovský Tatran. Ale poďme pekne po poriadku ...

Úvod stretnutia sedemgólovú výhru winLandu vôbec nepripomínal. Prešov, ktorý nastúpil už aj so slovenským reprezentantom Tomášom Urbanom (v minulej sezóne obliekal aj dres HC winLand), začal s vysunutou obranou na michalovské spojky. Tá robila v úvodných minútach domácim problémy. Prešovčania sa tak po góle strelecky aktívneho Rábeka v 10. minúte ujali vedenia 6:4. WinLandu sa ale behom minúty podarilo Kučerom vyrovnať a vyrovnaný stav bol následne ešte raz, keď v 14. minúte bolo 7:7. Od tohto momentu ale do konca prvého polčasu bolo na palubovke iba jedno družstvo. Golman Kolpak zatiahol roletu a svojimi zákrokmi doslova privádzal majstra do zúfalstva. Na druhej strane Michalovčania využívali slabší deň golmanov Prešova a po štyroch góloch v rade sa v 17. minúte strelou kanoniera Hruščáka ujali vedenia 11:7. Navyše, hostia prišili aj o svoj pilier ofenzívy Olivera Rábeka, ktorý utrpel ťažký výron členka. Prešovčanom sa síce podarilo znížiť Antlom na 11:8, no winLand následne kontroval Gamrátom i Petrovom (13:8) a tréner Prešova Roman Lamač zareagoval na tento stav oddychovým časom. Ani ten však rozbehnutých domácich nezastavil. Kolpak naďalej čaroval a jeho spoluhráči si v útoku robili s majstrom, čo chceli. Po góle Hruščáka viedli v 24. minúte 17:10 a o niekoľko desiatok sekúnd už mali po presnom zásahu Petrova deväťgólový náskok (19:10). Hostia síce v závere mierne skorigovali (20:12), no aj tak polčasové osemgólové vedenie bolo viac ako sľubné.

Prešovčania sa v úvode druhého polčasu snažili zlepšenou hrou znížiť náskok, čo sa im aj dvoma gólmi podarilo (20:14). Navyše, v tom čase im ešte Kolpak zmaril tri čisté náskoky!!! Následne sa ale winLand opäť rozbehol a po góle ukrajinského bombardéra Sadového bol v 38. minúte opäť deväťgólový rozdiel (25:16). Lenže. Hostia o chvíľu využili presilovku o dvoch hráčov a šiestimi gólmi v rade sa priblížili k winLandu na dostrel (25:22). Domáci lodivod ale veľmi dobre zareagoval oddychovým časom a ten jeho zverencov upokojil. Tí ihneď nato dvoma gólmi Petrova a jedným Kučera definitívne odrazili nápor aktuálneho slovenského majstra (28:22). Rozbehnutý winLand od tohto času kontroloval priebeh zápasu, ktorý jeho hráči držali pevne v rukách. V 47. minúte dával Hruščák na 30:24 a o niekoľko desiatok sekúnd po presnom zásahu tohto obávaného kanoniera viedli Michalovčania už 32:25. Keď po góle dnes najlepšieho strelca winLandu aj zápasu Gamráta bol stav v 52. minúte 34:26, tréner Prešova Roman Lamač opäť zareagoval oddychovým časom. Ani ten ale slovenskému majstrovi nepomohol a po troch góloch Kučera v rade prehrávali hostia tri minúty pred koncom 37:28. Úplný záver síce Prešovčania vyhrali 3:1, no to nič nezmenilo na ich prehre (38:31). Michalovčania tak po slabom výkone v Nových Zámkoch ukázali svoju druhú tvár a tentokrát po vynikajúcom kolektívnom výkone získali skalp aj posledného družstva účastníka Tipos Extraligy, ktorý im v ich "vitríne" chýbal.