Domáce hradby Dukly spadli

Hokejisti HK Dukla Michalovce nezačali prvé kolo play-off najlepšie. Na domácom ľade totiž v prvom zápase štvrťfinálovej série prehrali s Liptovským Mikulášom 5:6 po predĺžení (2:1, 3:4, 0:0 - 0:1) a poriadne si tak skomplikovali postup do druhého kola. Dva presné zásahy v stretnutí zaznamenali Palovčík aj Fajčák, jeden pridal kapitán Šechný. Michalovskí hokejisti tak v tomto roku po prvýkrát okúsili chuť domácej prehry a to hneď v najnevhodnejšom čase. Druhý zápas štvrťfinálovej série je na programe v pondelok v rovnakom čase o 17.00.

Hokej ako remeň, jedenásť gólov, štyria brankári v akcii a nešťastný záver pre domácich. Aj taký bol prvý zápas štvrťfinálé play-off prvej ligy, v ktorom hokejisti HK Dukla Michalovce, ktorí skončili po základnej časti na treťom mieste, privítali šiesty Liptovský Mikuláš. Ale poďme pekne po poriadku...

Úvod vyšiel Michalovčanom fantasticky. Za prvý sedem minút totiž viedli 2:0 a na hostí by vtedy asi nik nevsadil ani deravý groš. Prím držala hlavne druhá lajna. V 5. minúte vybojoval puk Opatovský a po jeho aktivite sa presadil Palovčík (1:0). O dve minúty opäť udrel druhý útok. Opatovský získal puk za bránou, posunul ho Fajčákovi a ten prekonal Palka po druhýkrát (2:0). Lenže. Hostia sa rýchlo otrepali. Ešte viac do kolien ich mohol dostať počas presilovky Hrubý, jeho strelu ale z bránkovej čiary vytlačil obranca hostí. A tak prišiel zákonitý trest. Po skončení oslabovky chyboval Vorobel a Kubáň strelil kontaktný gól (2:1). V závere prvej tretiny ešte mohol skórovať, „obľubenec“ Liptákov Linet, no Palko sa tentoraz prekvapiť nedal.

Počas druhej tretiny sa s gólmi doslova roztrhlo vrece. Pri signalizovanom vylúčení po faule Zorvana ešte domáci Petro vychytal Poláčika. Po skončení presilovky v 24. minúte sa ale puku na modrej zmocnil Sajko a prudkou strelou prestrelil Petra (2:2). O necelú minút Dukla opäť viedla. Dnes gólovo produktívna druhá lajna totiž opäť udrela, keď sa strelou spomedzi kruhov presadil Palovčík (3:2). O minútu neskôr bolo opäť vyrovnané. Hosťujúci Paukovček sa predral domácou obranou a nechytateľne vyrovnal (3:3). Ten istý hráč sa presadil aj v 30. minúte, kedy počas presilovky poslal hostí po prvýkrát v zápase do vedenia (3:4). Tento gól vyhnal z brány Tomáša Petra, ktorého nahradil Roman Kurali. V 33. minúte zahrávala presilovku aj michalovská Dukla a pri signalizovanom ďalšom vylúčení nachytal hosťujúceho Palka na hruškách jej kapitán Šechný (4:4). Vyrovnaný stav ale nezostal dlho. O tri minúty neskôr po chybe Šeligu najskôr Kurali vychytal Paukovčeka, no na dorážku Kubáňa už bol prikrátky (4:5). To ešte nebolo z gólového filmu v druhej tretine všetko. V 37. minúte dala  totiž o sebe vedieť opäť druhá michalovská lajna, keď si nahodený puk od Fajčáka zrazil do vlastnej siete hosťujúci Galko (5:5). Po tomto góle sa nevyhli striedaniu brankára ani hostia, keď Palka vymenil Bruncko.

V záverečnej tretine spustili michalovskí hokejisti na svojho súpera doslova oheň a síru. Najskôr sa mohli presadiť Linet a potom aj Zorvan, no striedajúci Bruncko zostal neprekonaný. Následne si hosťujúci golman poradil aj so strelou Čavrka, ktorú vytlačil ramenom a Drotárovu bombu od modrej skryl do semafóru. Hosťujúceho Bruncka neprekonal ani Palovčík. Potom, čo domáci hokejisti v závere tretej časti nevyužili dve presilovky, musel prvý štvrťfinálový zápas ísť do predĺženia. V ňom boli šťastnejší hostia. Po chybnom striedaní Dukly sa k puku dostal Kuric a tvrdou strelou rozhodol o výhre hostí (5:6).

HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš  5:6 po predĺžení (2:1, 3:4, 0:0 - 0:1)

Stav série: 0:1.

Góly: 5. Palovčík (Opatovský, Fajčák), 7. Fajčák (Palovčík, Opatovský), 25. Palovčík (Opatovský, Fajčák), 33. Šechný (Š. Rusnák) pres/1, 37. Fajčák (Opatovský) – 15. Kubáň (L. Paukovček, Galko), 24. Sajko (Bartík, L. Paukovček), 26. L. Paukovček (Bartík, Kledrowetz), 30. L. Paukovček (Kubáň, Bartík) pres/1, 36. Bartík (L. Paukovček, Kubáň), 62. Kuric (Bača).

Vylúčení: 4:5 na dve minúty, L. Paukovček 10+DKZ NESP_H. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: P. Sýkora - Smrek, Kalina. Divákov: 2250.

Michalovce: Petro (30.Kurali) - Vorobel, Šeliga, Š. Rusnák, Žemba, Hrubý, T. Tkáč, Gavura - Banovský, Šechný, Drotár - Fajčák, Palovčík, Čavrk - Čavrk, Linet, Zorvan - Čížek, Šimčák, Ľ. Chovan.

Mikuláš: Palko (37.Bruncko) - Holiga, Kledrowetz, Jak. Bača, Galko, Mezovský, Klepáč, Sajko, Mat. Ďuriš -  Bartík, Paukovček, Kubáň - Piatka, Češík, Poliaček - Kuric, Mravec, Uhrík - Matejka, Kubovčík.

Uverejnené: 10.02.2013 21:07:56