Dukla uspela na nájazdy – vyrovnaná séria sa presúva na Liptov

Hokejová Dukla opäť postavila Michalovce na nohy. V druhom stretnutí štvrťfinále play-off totiž jej hráči zdolali MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:4 po samostatných nájazdoch a vyrovnali stav série na 1:1. O jej presné zásahy sa tentoraz postarali Opatovský, Banovský, Šechný, Čavrk a rozhodujúci samostatný nájazd premenil kapitán Šechný. Vyrovnaná séria sa tentoraz presúva na Liptov, kde sa určite budú hrať dva zápasy. Prvý je na programe vo štvrtok 14. februára, štvrtý zápas štvrťfinálovej série sa odohrá v piatok.

Hokejisti HK Dukla Michalovce po včerajšej prehre v prvom stretnutí štvrťfinálovej série dnes nastúpili s jasným imperatívom - víťazstvom. V oboch tímoch oproti prvému zápasu nastala zmena na brankárskom poste. Zatiaľ čo v bráne Mikuláša sa po výbornom výkone náhradníka Bruncka zmena trošku čakala, domáci lodivod zaskočil vytiahnutím sedemnásťročného Okoličányho asi všetkých. Prvá tretina súboja priniesla zaujímavý hokej. Dominovali v nej, aj zásluhou piatich presiloviek, domáci hokejisti. Už v druhej minúte mohla otvoriť skóre „bystrická“ posila Liptákov Lunter, no jeho a následne aj Kubáňa vychytal Okoličány. Dukla zase odpovedala dvoma presilovkami. V tej prvej síce jej hráči veľa nevymysleli, no v druhej už áno. Po kolotoči v obrannom pásme Liptákov sa na modrej dostal k puku Opatovský a tvrdou strelou otvoril skóre (1:0). Presne v polovici prvej tretiny unikol hosťujúci Kubáň, Okoličány sa ale zachoval ako „starý mazák“ a svojich opäť podržal. V 13. minúte však už inkasoval, keď vyústenie toho, čo sa dialo na ľade, korunoval vyrovnaním Mravec (1:1). Následne ale putoval na trestnú lavicu Lunter a Banovský po individuálnej akcii poslal domácich opäť do vedenia (2:1). To ešte nebolo v prvej časti všetko. Dukla mala v predposledne minúte výhodu ďalšej presilovky a jej prevahu korunoval tretím gólom kapitán Šechný, ktorý prepasíroval puk za bezmocného Bruncka (3:1).

Do druhej tretiny si hostia presunuli presilovku za vylúčenie Opatovského, no nič z nej nevyťažili. Paradoxne, po jej konci mohli inkasovať, no Čížeka vychytal náhradník Palko (ten po úvodnej dvadsaťminútovke vymenil Bruncka). V 24. minúte ale putoval na lavicu hanby Rusnák a pri jeho vylúčení už gólovo udrelo. Bača napriahol od modrej a tečovaná strela prešla Okoličánymu pomedzi betóny (3:2). Šancu na presilovú hru mala po kontaktnom góle aj Dukla, ktorá mohla ísť do dvojgólového vedenia, so strelou Opatovského spoza kruhov si však Palko poradil. Obrana Mikuláša síce presilovku ustála, po jej konci ale vystrelil Linet a jeho strelu dorazil do bránky Čavrk (4:2). Dvojgólový náskok dal domácim krídla, no tí nevyužili viacero šancí, dokonca ani dvojminútovú presilovky štyroch proti trom. Následne tak prišiel trest, v podobe kontaktného gólu. V 39. minúte prenikol počas oslabenia do útočného pásma Češík, Vorobel sa na jeho prihrávku pred bránu len pozeral a Uhrík prekonal bezmocného Okoličányho (4:3).

Hostia „pokropení“ kontaktným gólom sa snažili v úvode záverečnej časti vyrovnať. To sa im mohlo podariť v 43. minúte. Poláček sa počas presilovky dostal až pred Okoličányho, s jeho strelou si ale mladík v bráne Dukly poradil.  Presne v polovici záverečnej časti mohol definitívne rozhodnúť Fajčák, ktorý ale nedotlačil Hrubého strelu. Hostia sa aj naďalej snažili vyrovnať, pozorná obrana Dukly ich však nepúšťala do šancí. Presne 60 sekúnd pred koncom sa pokúsili o vabank, ktorý im nakoniec vyšiel. Obranca Klepáč nahodil puk pred bránu a 38 sekúnd pred záverečným klaksónom vyrovnal Kuric (4:4). Aj druhá konfrontácia týchto súperov sa tak dostala do predĺženia. Ani v ňom nebola núdza o zaujímavé momenty. Najskôr skúšal šťastie Mravec, na druhej strane zase len tesne minula bránu Opatovského jedovka. Gól na hokejke mal v predĺžení Fajčák, ktorý sa rútil na Palka, ten však jeho strelu s námahou vytlačil. Dukla mohla tento zápas rozhodnúť v presilovke, tú však ukončila Opatovského chyba na modrej a Drotárov faul. V závere si ešte obe družstvá vypracovali po jednej šanci. Najskôr Vorobel neprepasíroval puk do brány hostí a na druhej strane mal v posledných sekundách desaťminútového predĺženia gól na hokejke Mravec. Ani jeden z nich však neuspel a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich bol úspešný iba kapitán Michaloviec Šechný, ktorý tak vyrovnal stav série na 1:1.

HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš  5:4 po sam. nájazdoch (3:1, 1:2, 0:1 - 0:0)

Góly: 7. Opatovský (Palovčík, Fajčák) pres/1, 16. Banovský pres/1, 19. Šechný pres/1, 28. Čavrk (Linet, Zorvan), rozhodujúci samostatný nájazd Šechný - 13. Mravec (Uhrík, Kuric), 25. Jak. Bača (Galko) pres/1, 39. Uhrík (Češík, Jak. Bača) oslab/1, 60. Kuric (Klepáč, Bartík)

Samostatné nájazdy: Palovčík - nedal, Paukovček - nedal, Šechný 1:0, Kuric - nedal, Fajčák - nedal, Mravec - nedal.

Vylúčení: 9:11, navyše Hrubý 10. min NAPH_K, Chovan 10. min NAPH_K - Bruncko 10. min. NESP_H, Paukovček 10. min NESP_H. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Jura - Bogdaň, Beňuška. Divákov: 1890.

Michalovce: Okoličány - Vorobel, Šeliga, Š. Rusnák, Žemba, Hrubý, Ľ. Chovan, Gavura, Halapy - Banovský, Šechný, Drotár - Fajčák, Palovčík, Opatovský - Čavrk, Linet, Zorvan - Čížek, Šimčák.

Mikuláš: Bruncko (20. Palko) - Holiga, Kledrowetz, Jak. Bača, Galko, Mezovský, Klepáč, Ďuriš, Sajko - Bartík, Paukovček, Kubáň - Lunter, Češík, Poliaček - Kuric, Mravec, Uhrík - Kubovčík, Piatka, Matejka.

Uverejnené: 11.02.2013 21:37:06